Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Xtreme - Potwór, nie karta!
Opinie dotyczące nowych kart graficznych od Zielonych są mocno podzielone, a wszystko to za sprawą ich szalenie wysokich cen. Mimo wszystko kolejny raz otrzymaliśmy odczuwalny skok wydajności, który dodatkowo wzbogacony został obsługą nowych technologii takich jak Ray Tracing, NGX czy DLSS. Na co jeszcze można ponarzekać? W przypadku Founders Edition zdecydowanie na brak trybu pasywnego chłodzenia pod niskim obciążeniem. Tutaj na ratunek przychodzą konstrukcje autorskie, a Gigabyte zaprezentował jedną ze swoich propozycji. Model AORUS GeForce RTX 2080 Xtreme może pochwalić się bardzo rozbudowaną sekcją zasilania, podświetlanymi wentylatorami i aż siedmioma portami wideo.
Użytkownik ma do dyspozycji trzy złącza DisplayPort, tyle samo HDMI oraz jedno USB typu C ze wsparciem dla VirtualLink dedykowanemu goglom VR.
Test NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - Turing nowym królem wydajności
Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Xtreme to trzyslotowa karta graficzna o wymiarach 60 x 290 x 134 milimetrów, która oparta została na rdzeniu NVIDIA TU104-400. Mamy więc tutaj do czynienia z 2944 jednostkami SP, 184 TMU, 64 ROP, 46 RT i 368 Tensor. Producent nie chwali się jeszcze taktowaniami rdzenia ani w trybie Turbo, ani bazowymi. Wiemy tylko, że podobnie jak w modelu Founders Edition 8 GB pamięci GDDR6 pracuje z częstotliwością 14 000 MHz. Całość chłodzona jest rozbudowanym radiatorem wyposażonym w cztery miedziane rurki cieplne i sparowanym z metalowym backplate oraz trzema 100-milimetrowymi wentylatorami.
Test NVIDIA GeForce RTX 2080 - Szybszy od GeForce GTX 1080 Ti
To co stanowi o wyjątkowości modelu Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Xtreme to rozbudowana, chłodzona sekcja zasilania typu 12+2, podświetlenie RGB LED w łopatkach wentylatorów oraz aż siedem wyjść wideo. Mowa o trzech złączach DisplayPort 1.4, trzech HDMi 2.0b oraz jednym USB typu C ze wsparciem dla VirtualLink. Karta zasilana jest dwoma 8-pinowymi wtyczkami, a Gigabyte zaleca zasilacz o mocy przynajmniej 650 W. Cena i data premiery pozostają nieznane, wiemy tylko, że mowa o 4-letniej gwarancji producenta.
Powiązane publikacje

JEDEC ogłasza specyfikację kości pamięci HBM4, które zaoferują dwukrotnie wyższą przepustowość dla akceleratorów AI
10
NVIDIA udostępniła zaawansowane demo technologiczne Zorah, wykorzystujące renderowanie neuronowe i silnik Unreal Engine
40
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU - Poznaliśmy specyfikację mobilnego układu graficznego Blackwell
27
NVIDIA wypuszcza sterownik Game Ready 576.02. Następne poprawki dla kart graficznych, ale problemy dla GeForce RTX 5060 Ti
111