Gigabyte Aorus AC300W - Obudowa z VR Link oraz RGB LED
Czy wirtualna rzeczywistość to już technologia obecna w każdym domu? Bynajmniej, nadal jest zbyt drogo, wymagania są spore, a całość nie do końca dopracowana. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dorzucić złącze HDMI na panel I/O obudowy i chwalić się producentom zgodnością ich produktu z VR. Tak postanowił zrobić Gigabyte w swojej najnowszej obudowie Gigabyte Aorus AC300W. Prócz tego ta dwukomorowa konstrukcja Mid Tower wyposażona została w akrylowy panel boczny w formie okna, "modne" i liczne podświetlenie RGB LED, możliwość pionowego montażu dwuslotowych kart graficznych oraz rozbudowany system demontowalnych filtrów przeciwkurzowych.
Sugerowana cena Gigabyte Aorus AC300W w Europie to 100 euro, czyli około 430 złotych. Dużo jak za obudowę z akrylowym panelem bocznym.
Test Gigabyte Aorus GeForce GTX 1080 Ti - Pascal wysokich lotów
Gigabyte Aorus AC300W to dwukomorowa konstrukcja typu Mid Tower, którą wykonano ze stali SECC oraz tworzyw sztucznych. Wymiary obudowy wynoszą 469 x 211 x 458 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów, zaś waga to około 7 kilogramów. W środku zamontować możemy płyty w standardzie ATX, micro-ATX oraz mini-ITX. Prócz tego zmieszczą się chłodzenia procesora o wysokości do 170 milimetrów i karty graficzne nie dłuższe niż 400 milimetrów (z możliwością zamontowania ich pionowo, acz wymagany jest riser PCIe). Dla magazynów danych przeznaczono dwa miejsca 3,5" lub pięć 2,5". Producent ze względu na jednolity front nie przewidział niestety możliwości montażu urządzeń 5,25".
Test myszy Gigabyte XM300 - Dobry gryzoń nie musi być drogi
Panel I/O w Gigabyte Aorus AC300W znajduje się na górze obudowy, znajdziemy tutaj jedno złącze HDMI dla gogli wirtualnej rzeczywistości, jedno USB typu C, dwa USB 3.1 Gen 1 oraz porty audio. Jeśli o wentylacje chodzi to mamy do dyspozycji sześć miejsc 120-milimetrowych lub pięć 140-milimetrowych. Trzy (dwa) umieszczono z przodu, dwa na górze i jedno z tyłu. Fabrycznie producent montuje dwa mniejsze wentylatory. Wszystkie z otworów są dobrze zabezpieczone wygodnymi filtrami przeciwkurzowymi. Wisienką na torcie ma być oświetlenie RGB LED w postaci dwóch pasków w górnej i dolnej części frontu oraz dwa loga AORUS. Sugerowana cena w Europie? 100 euro, czyli około 430 złotych. Osobiście uważam, że jest to całkiem sporo jak za propozycje z oknem wykonanym tylko z tandetnego pleksiglasu.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9