Genesis Titan 550 i 660 - nowe i tanie obudowy Mid Tower
Sytuacja na rynku obudów komputerowych wygląda aktualnie bardzo dobrze. Ze względu na wysoką konkurencyjność wśród producentów, praktycznie każdy konsument znajdzie coś dla siebie. Można wybierać w różnych standardach, kształtach i kolorach, a granicą funkcjonalności i oryginalności bywa tylko zasobność naszego portfela. Co ważniejsze równie atrakcyjnie jest w przystępniejszych segmentach cenowych. Oczywiście niska cena wiąże się z pewnymi kompromisami, ale mimo wszystko nadal zachowane jest bogactwo wzorów oraz pewne wypracowane standardy dodatków. Do najchętniej wybieranej półki cenowej w naszym kraju wkracza nowy producent. Genesis przedstawia obudowy Titan 550 i Titan 660.
Genesis wycenił swoje obudowy na 139 złotych za model Titan 550 oraz 149 złotych za model Titan 660. Wersje wyposażone w okno i oznaczone dodatkowo plusem są nieco droższe, kosztują kolejno 179 i 189 złotych.
Genesis Titan 550 oraz Titan 660 dzielą dokładnie tę samą konstrukcję, a jedyna różnica w postaci odmiennych frontów widoczna jest już na pierwszy rzut oka. Mamy więc tutaj do czynienia z obudowami o wymiarach 477 x 207 x 470 milimetrów i wadze około 4,5 kilograma, które przygotowane zostały z myślą o płytach głównych w standardzie ATX, Micro-ATX oraz Mini-ITX. W środku pomieścimy karty graficzne o długości do 380 milimetrów oraz chłodzenia procesora nie wyższe niż 161 milimetrów. Dla fanów urządzeń 5,25 cala przewidziano dwie takie zatoki, zaś magazyny danych mają do dyspozycji po dwa miejsca dla nośników 3,5 oraz 2,5 cala. Z tyłu znajdziemy siedem śledzi na karty rozszerzeń, przód zaś wyposażono w panel I/O goszczący jeden port USB 3.0, dwa USB 2.0, złącza audio oraz kontroler obrotów.
Test Genesis RX85 - Klawiatura mechaniczna w rozsądnej cenie
Test Genesis GX85 - tania myszka do gier MMO
Kwestie wentylacji zależne są od wersji obudowy. W przypadku obu podstawowych Titanów fabrycznie zamontowano dwa 120-milimetrowe wentylatory, po jednym na przodzie i tyle. Prócz tego identyczne jednostki można umieścić we własnym zakresie z boku (x2), z przodu (x1) oraz u góry (x1). Bogatsze wersje fabrycznie dostały cztery śmigła tego typu, które zostały umieszczone z przodu, z tyłu oraz na górze. Genesis wycenił swoje obudowy na 139 złotych za model Titan 550 oraz 149 złotych za model Titan 660. Wersje wyposażone w okno i oznaczone dodatkowo plusem kosztują kolejno 179 i 189 złotych. Innymi słowy cena została idealnie dopasowana do możliwości, tym samym atakując segment silnie okupowany przez SilentiumPC oraz Zalmana. Nic dziwnego, gdy już na pierwszy rzut oka widać, że środek jest chętnie wykorzystywanym chińskim wariantem OEM. Kluczowa tutaj będzie z całą pewnością jakość wykonania. Mnie osobiście do gustu przypadły okna w obu Titanach z plusem, gdzie nie mamy do czynienia z małą popierdółką, a pełnoprawnym panelem wykonanym z pleksiglasu.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9