Gadu-Gadu zapłaci 22 miliony dolarów odszkodowania dla Eyeball Networks?
Spółka Gadu-Gadu S.A. została oskarżona w sądzie przez Eyeball Networks o bezprawne wykorzystywanie ich technologii. "Poszkodowana" strona domaga się dokładnie 22.242.000 dolarów! Sprawa toczy się w Sądzie Najwyższym Kolumbii Brytyjskiej, strona wnosząca sprawę do sądu, jako przedmiot postępowania przedstawiła zerwaną umowę licencyjną z dnia 23 marca 2005 roku.
"Roszczenia zgłaszane przez Eyeball Networks Inc. są nieuzasadnione i pozbawione podstaw prawnych. Gadu - Gadu S.A. rozwiązując w listopadzie 2006 r. umowę licencyjną z dnia 23 marca 2005 r. wykonała (co znajduje potwierdzenie w posiadanych dokumentach i okolicznościach faktycznych) wszelkie czynności do których była zobowiązana zgodnie z postanowieniami umowy licencyjnej, w tym natychmiast zaprzestała jakiegokolwiek użytkowania oprogramowania, jakiegokolwiek komponentu, dokumentacji, znaków handlowych Eyeball Networks Inc." - tłumaczy Gadu-Gadu.
Powiązane publikacje

Ugoda w sprawie The Great 78 Project. Internet Archive ugina się pod presją wytwórni i ogranicza cyfrowe archiwum
28
Śmierć Charlie'ego Kirka wywołuje debatę nad algorytmami mediów społecznościowych. Utah wprowadza nowe przepisy
143
Zarządzanie zakupami w Gmailu będzie jeszcze prostsze. Google ogłasza nowości, które zmienią działanie tej skrzynki
16
Google w sądzie twierdzi, że otwarty internet umiera. A jeszcze niedawno zapewniali że wszystko kwitnie i ma się doskonale
29