G.SKILL Z5i – unikalna obudowa mini-ITX o pięciu bokach. Minimalistyczny wygląd oraz niezła pojemność
Tajwańska marka G.SKILL, którą znacie m.in. z produkcji modułów pamięci operacyjnej czy nośników pamięci masowej, zaprezentowała właśnie ciekawy model obudowy o nazwie Z5i. Jest to konstrukcja typu mini-ITX, cechująca się minimalizmem i celująca w wysokowydajne konfiguracje typu SFF (small form factor). Obudowa to nic innego jak pięciokątna konstrukcja z dwoma panelami bocznymi z hartowanego szkła. Całość jest w stanie obsłużyć radiatory chłodzenia wodnego o długości do 280 mm oraz trzyslotowe karty graficzne o długości do 330 mm. Model G.SKILL Z5i za sprawą niecodziennego wyglądu, został laureatem nagród iF Design Award 2021 oraz Red Dot Design Award 2021.
Marka G.SKILL zaprezentowała właśnie kolejne niecodzienne rozwiązanie w świecie IT. Ostatnio pisaliśmy o ekstrawaganckich modułach pamięci RAM, dziś zaś pokazano obudowę o pięciu bokach.
G.SKILL Trident Z Royal Elite - Ekstrawaganckie pamięci RAM DDR4 o taktowaniu do 4000 MHz i opóźnieniach CL14
Wspomniany radiator chłodzenia cieczą zmontujemy w tym przypadku na tylnej ściance konstrukcji. Zamiennie możemy w tym miejscu zainstalować dwa klasyczne wentylatory o wielkości do 140 mm. G.SKILL Z5i pomieści ponadto do trzech dysków na dane, w tym dwa 2,5-calowe dyski SSD oraz trzeci dysk SSD/HDD 2,5''/3,5''. Na froncie obudowy, oprócz przycisku on/off znajdziemy także dwa porty USB 3.0 oraz jeden port USB typu C. Nie można także nie dostrzec podświetlanych elementów urządzenia (logotyp na froncie oraz spód). Pozostałe kwestie techniczne związane z obudową sprawnie prezentuje poniższy materiał wideo:
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na maj 2021
Wspomniane iluminacje zawdzięczamy zintegrowanemu systemowi ARGB, który dzięki standardowym, 3-pinowym złączkom 5 V może być obsługiwany z poziomu płyty głównej (a właściwie poprzez dedykowaną płycie aplikację). Co ważne, dzięki trzem, bardzo łatwo demontowanym ściankom (górna i boczne), użytkownik otrzymuje możliwość prostego i szybkiego zamontowania podzespołów, które następnie – bez wyjątku – widoczne będą zza wspomnianych już szklanych i grubych na 4 mm paneli. Niestety na tę chwilę nie podano jeszcze ani przybliżonej daty dostępności, ani też ceny obudowy.
Powiązane publikacje

Jonsbo TK1 - obudowa mini-tower, która posiada niespotykane i efektowne rozwiązanie ze szkła hartowanego
32
Sharkoon RGB Hex - doposażona obudowa Mid Tower z nietuzinkowym, wypełnionym heksagonami frontem
2
Antec prezentuje nową serię obudów o eleganckiej stylistyce. Modele P20C oraz P20CE przeznaczone są dla graczy
14
Cooler Master TD500 Mesh V2 - premiera odświeżonej i wszechstronnej obudowy z podświetleniem ARGB
3