G.SKILL przedstawia najszybsze na rynku pamięci RAM 4266 MHz
Przy składaniu nowego komputera lub modernizacji aktualnie posiadanej jednostki przeważnie największy nacisk kładzie się na wydajny procesor oraz kartę graficzną. Cała reszta chociaż ważna, jest tylko dodatkiem. W momencie, gdy dochodzi do zakupów pamięci RAM stawia się raczej na jej pojemność, aniżeli szybkość. Dotyczy to jednak podstawowych użytkowników i nie dla każdego jest regułą. Istnieją rzesze ludzi, dla których wyższe taktowania oraz niższe opóźnienia są na wagę złota, a każdy kolejny herc przekłada się na zaoszczędzone godziny w miesiącu. To właśnie dla nich czołowy tajwański producent rozszerzył swoją ofertę pamięci RAM o najszybsze aktualnie modele na rynku z taktowaniem 4266 MHz.
G.SKILL Trident Z w wersji 16 GB o taktowaniu 4266 MHz trafiły już do sklepów. Wyceniono je na 249 dolarów, czyli około 1035 złotych.
W ostatnich dniach premierę miała siódma generacja procesorów Intel Core z rodziny Kaby Lake. Z tego względu oraz targów elektroniki użytkowej CES 2017 odbywających się w Las Vegas, z dnia na dzień dowiadujemy się o całym ekosystemie otaczającym najnowsze procesory niebieskich. Wpierw były płyty główne oparte o chipset Z270, a następnie pora na moduły RAM. Znany tajwański producent G.SKILL rozszerzył serię pamięć o dostępie swobodnym Trident Z o nowe, najwydajniejsze na rynku modele. Najszybsza z jednostek pracuje z taktowaniami wynoszącymi 4266 MHz przy opóźnieniach rzędu CL 19-19-19-39 oraz napięciu 1,4 V. Dostępne one są w wariancie 16 GB składającym się z dwóch modułów po 8 GB.
Test DDR3 vs DDR4. Jakie pamięci RAM wybrać do Intel Skylake?
G.Skill Trident Z RGB - nowe moduły RAM z oświetleniem LED
Prócz tego Azjaci zaoferowali nieco wolniejsze pamięci RAM o taktowaniu 4133 MHz, zegarach 19-21-21-41 i napięciu 1,35 V sprzedawane w pakietach 4 x 8 GB. Produkt trafił już na pierwsze sklepowe półki, za granicami naszego kraju najwydajniejsze modele wyceniono na 249 dolarów, czyli około 1035 złotych. Jest to niemała kwota, jednak trzeba pamiętać, że to propozycja dla osób, które wykorzystują komputer do intensywnej pracy i zarobku. Na zakończenie warto wspomnieć w ramach ciekawostki, że to właśnie te moduły były wykorzystywane przez światowe sławy overclockingu w ostatnich biciach rekordów przy wykorzystaniu procesorów z rodziny Kaby Lake. Pozwoliły one na ustanowienie 8 rekordowych wyników.