Firma HARMAN otwiera kolejną siedzibę w Polsce
Na rynku nowych technologii mamy kilka firm, które są prawdziwymi gigantami potrafiącymi swoim rozległym portfolio przyćmić konkurencję. Byty takie jak Apple, Sony, LG, Intel, Xiaomi czy Samsung działają w tak wielu różnych branżach, że trudno byłoby wszystkie z nich wymienić. Dzisiaj skupimy się na HARMAN, czyli międzynarodowej firmie auto-moto należącej do wspomnianego wcześniej Samsunga. Koreańczycy bowiem otworzyli kolejną, największą jak do tej pory siedzibę w Polsce. Podpisano również porozumienia o współpracy z dwoma ośrodkami akademickimi, Uniwersytetem Łódzkim oraz Politechniką Łódzką, które mają na celu wspieranie rozwoju młodych polskich talentów z branży IT.
HARMAN ceniąc sobie współpracę z Polakami planuje zwiększenie ilości zatrudnionych specjalistów w Łodzi do przynajmniej 500 osób.
Samsung zaprezentował smartfona ze składanym ekranem
Dzięki uprzejmości firmy HARMAN mieliśmy okazję gościć na otworzeniu ich nowej siedzimy mieszczącej się w samym centrum Łodzi, a dokładniej przy ulicy Ogrodowej 8. Mowa o całym piętrze w dopiero co wybudowanym biurowcu Ogrodowa Office. Prócz prasy oraz gości biznesowych obecna była pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi; Sanjay Dhawan, Dyrektor Techniczny Harman International oraz przedstawiciele Samsunga. Po uroczystym przemówieniu i przecięciu wstęgi podsumowano ostatnie działania firmy w Polsce. Mowa o prężnym rozwoju, który zaowocował zebraniem ponad 350 inżynierów w jednym miejscu - wcześniej pracowali oni w trzech różnych, oddalonych od siebie ośrodkach.
Odkryto krytyczne luki w dyskach SSD Samsung i Crucial
Sanjay Dhawan podkreślał etykę pracy polskich pracowników, nieszablonowe myślenie oraz umiejętności radzenia sobie z przeszkodami. Dzięki temu rekrutacja nowych cały czas trwa, a HARMAN planuje zwiększenie ilości zatrudnionych specjalistów w Łodzi do przynajmniej 500 osób. Na poparcie tych obietnic podpisana została współpraca z dwoma ośrodkami akademickimi - Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Kooperacja polega na prowadzeniu wspólnych badań, wspieraniu prac badawczych oraz edukacji w dziedzinie programowania inźynieryjnego dla systemów wbudowanych. Co więcej studenci tych ośrodków będą zatrudniani nie tylko jako stażyści, ale również stali pracownicy.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4