Firma HARMAN otwiera kolejną siedzibę w Polsce
Na rynku nowych technologii mamy kilka firm, które są prawdziwymi gigantami potrafiącymi swoim rozległym portfolio przyćmić konkurencję. Byty takie jak Apple, Sony, LG, Intel, Xiaomi czy Samsung działają w tak wielu różnych branżach, że trudno byłoby wszystkie z nich wymienić. Dzisiaj skupimy się na HARMAN, czyli międzynarodowej firmie auto-moto należącej do wspomnianego wcześniej Samsunga. Koreańczycy bowiem otworzyli kolejną, największą jak do tej pory siedzibę w Polsce. Podpisano również porozumienia o współpracy z dwoma ośrodkami akademickimi, Uniwersytetem Łódzkim oraz Politechniką Łódzką, które mają na celu wspieranie rozwoju młodych polskich talentów z branży IT.
HARMAN ceniąc sobie współpracę z Polakami planuje zwiększenie ilości zatrudnionych specjalistów w Łodzi do przynajmniej 500 osób.
Samsung zaprezentował smartfona ze składanym ekranem
Dzięki uprzejmości firmy HARMAN mieliśmy okazję gościć na otworzeniu ich nowej siedzimy mieszczącej się w samym centrum Łodzi, a dokładniej przy ulicy Ogrodowej 8. Mowa o całym piętrze w dopiero co wybudowanym biurowcu Ogrodowa Office. Prócz prasy oraz gości biznesowych obecna była pani Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi; Sanjay Dhawan, Dyrektor Techniczny Harman International oraz przedstawiciele Samsunga. Po uroczystym przemówieniu i przecięciu wstęgi podsumowano ostatnie działania firmy w Polsce. Mowa o prężnym rozwoju, który zaowocował zebraniem ponad 350 inżynierów w jednym miejscu - wcześniej pracowali oni w trzech różnych, oddalonych od siebie ośrodkach.
Odkryto krytyczne luki w dyskach SSD Samsung i Crucial
Sanjay Dhawan podkreślał etykę pracy polskich pracowników, nieszablonowe myślenie oraz umiejętności radzenia sobie z przeszkodami. Dzięki temu rekrutacja nowych cały czas trwa, a HARMAN planuje zwiększenie ilości zatrudnionych specjalistów w Łodzi do przynajmniej 500 osób. Na poparcie tych obietnic podpisana została współpraca z dwoma ośrodkami akademickimi - Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Kooperacja polega na prowadzeniu wspólnych badań, wspieraniu prac badawczych oraz edukacji w dziedzinie programowania inźynieryjnego dla systemów wbudowanych. Co więcej studenci tych ośrodków będą zatrudniani nie tylko jako stażyści, ale również stali pracownicy.