ESL przejęte przez grupę MTG za 78 milionów euro
Popularność wydarzeń związanych z esportem ciągle rośnie - widzowie oglądają turnieje nie tylko przez Internet, bowiem największe organizacje "zapraszają" graczy również do wielkich aren, gdzie odbywają się zawody takie jak m.in. Intel Extreme Masters. Polska ma swoją mekkę esportu, a jest to oczywiście Spodek w Katowicach. Kto stoi za organizacją tak wielkiego przedsięwzięcia? Wielu widzów nie jest zainteresowanych technicznymi aspektami wydarzeń tego typu, także setki osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy stoi tak naprawdę w cieniu. Największą firmą zajmującą się organizacją wydarzeń esportowych jest obecnie ESL, które należy do spółki Turtle Entertainment GmbH.
To ważny dzień dla całego świata esportu.
Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że ESL zmieni właściciela, a wszystko to za sprawą przejęcia firmy Turtle Entertainment GmbH przez międzynarodową grupę MTG. Z informacji prasowej dowiadujemy się, że MTG posiada rozbudowaną sieć operacyjną w ponad 100 krajach i doświadczenie związane z transmisjami sportowymi. Wiele wskazuje na to, że przejęcie ESL przez MTG jest sporą szansą dla firmy na rozszerzenie swojego zasięgu o kolejne media. Już dzisiaj transmisje przyciągają setki tysięcy widzów, ale w przyszłości liczby te mogą być znacznie większe.
Turtle Entertainment GmbH założone w 2000 roku kosztowało MTG około 78 milionów euro - mówimy tutaj o pakiecie większościowym pozwalającym na kontrolowanie firmy. Jaki będzie wpływ przejęcia na dalsze losy takich turniejów jak Intel Extreme Masters? Czy coś zmieni się w funkcjonowaniu ESL? Obydwie strony spodziewają się dalszego wzrostu wartości marki, a więc powinniśmy być spokojni o fundamentalne źródła dochodów organizacji.
Powiązane publikacje

Tajwan ogranicza eksport technologii TSMC. Nowe regulacje mają chronić najważniejsze procesy przed zagraniczną konkurencją
29
Wielka Brytania planuje zakazać aplikacji AI tworzących deepfake dzieci. Ofcom i rząd UK podejmują stosowne działania
40
IBM zainwestuje 150 mld USD w USA, a konkretniej w rozwój AI, komputerów kwantowych, a także produkcji lokalnej
14
Prawnicy MyPillow użyli AI i wpadli w pułapkę fikcyjnych spraw. Grożą im naprawdę poważne konsekwencje
76