Enermax RevoBron - nowa seria przystępnych cenowo zasilaczy
Zasilacz to podzespół często pomijany przy składaniu komputera i wraz z obudową pozostawiany jako ostatni element do zakupu. A w końcu to on dostarcza niezbędną moc do reszty podzespołów i w przypadku nieodpowiedniej jednostki może być przyczyną wielu problemów, a nawet fizycznego uszkodzenia pozostałych części. Jeśli jednak zainteresujemy się temat to nagle okazuje się, że w niewygórowanej cenie można dostać całkiem porządne PSU. Enermax postanowił odświeżyć swoją ofertę w niskim segmencie cenowym. Mowa o nowej serii RevoBron, która dysponuje modularnym okablowaniem oraz certyfikatem 80 Plus Bronze potwierdzającym jego sprawność. Prócz tego obecnych jest kilka niespodzianek.
Enermax RevoBron mają oferować w niskiej cenie tryb samoczyszczenia, półmodularne okablowanie oraz dodatkowy kontroler obrotów Coolergenie.
Test Enermax Triathlor 450W - Następca Pro82+ i Modu82+
Enermax RevoBron to seria budżetowych zasilaczy, w skład której mają wchodzić trzy modele o mocy 500W, 600W oraz 700W. Każdy z nich to półmodularna jednostka zgodna ze standardem ATX, której wymiary wynoszą 140 x 150 x 86 milimetrów, a waga to 1,6 kilograma. Zasilacze oparte są na dwóch liniach +12V, a ich dokładna specyfikacja zależna od konkretnego modelu widoczna jest w tabeli poniżej. Typową sprawność powyżej 85%, którą można uznać za minimum w tych czasach, potwierdza znany certyfikat 80 Plus Bronze. Wszystkie chłodzone są 120-milimetrowym wentylatorem z autorskim łożyskiem Twister Bearing oraz posiadają zestaw popularnych zabezpieczeń takich jak OCP, OVP, UVP, OPP, SCP i SIP.
Test Enermax Fulmo ST - Obudowa dla umiarkowanych entuzjastów
To co wyróżnia nowe jednostki od Enermaxa to znany z ich wentylatorów system DFR, polegający na... samoczynnym czyszczeniu łopatek z kurzu. Oparty oczywiście na maksymalnym rozkręceniu "śmigieł" w przeciwną stronę na 10 sekund przy starcie komputera. Prócz tego producent dorzuca zewnętrzny kontroler obrotów o nazwie COOLERGENIE dla trzech jednostek. Zestaw dostępnych wiązek przewodów nie jest porywający, ale adekwatny do tej półki cenowej i powinien zadowolić podstawowych użytkowników. Zasilacze Enermax RevoBron mają trafić do sprzedaży już niedługo. Ich sugerowana cena na polskim rynku nie jest znana. Producent udziela 3 lat gwarancji. W opakowaniu prócz jednostki konsumenci otrzymają również instrukcję w kilka językach, zestaw rzepów, woreczek na sam zasilacz oraz adapter typu Molex->FDD.
Powiązane publikacje

MSI MAG A1000GLS - premiera zasilacza PCIe 5.1 o mocy 1000 W ze złotymi certyfikatami 80 PLUS, Cybenetics i PPLP
21
Zasilacze serwerowe od Delta Electronics jako pierwsze na świecie otrzymały nowy certyfikat 80 PLUS Ruby
47
SilverStone HELA 2500Rz to zasilacz, który udźwignie nawet trzy karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 5090
25
Rodzina zasilaczy Thermaltake Toughpower GT ATX 3.1 będzie poszerzona o jednostki o większej mocy
6