Enermax Pro87+ 500W - Złoty zawodnik
- SPIS TREŚCI -
Producenci zasilaczy komputerowych w walce o klienta prześcigają się w mocach znamionowych, ilości złącz, głośności, wyglądzie jednostek i zastosowanych technologii. Ostatnio doszedł kolejny punkt: sprawność czyli jak najmniejsze straty energii. Główną wytyczną jest zdobycie jak najwyższej sprawności potwierdzonej międzynarodowym certyfikatem 80Plus. Chcielibyśmy Wam dzisiaj przedstawić jednego z pretendentów do miana najsprawniejszego zasilacza, który kusi potencjalnych klientów odznaczeniem 80Plus Gold. Czy seria zasilaczy Enermax PRO87+ przyniesie inne zmiany niż tylko ponadprzeciętną sprawność? Czym tak naprawdę jest zastosowana technologia dynamicznego transformatora hybrydowego i czy uda się jej uzyskać przewagę nad innymi konstrukcjami? Zapraszamy do publikacji na temat najnowszego zasilacza ze stajni Enermax, modelu PRO87+ o mocy 500W.
Autor: Romek - Rafał Romański
Enermax Technology Corporation powstało w 1990 roku na Tajwanie. Przez 20 lat istnienia firma rozwinęła się do poziomu uznanego i polecanego producenta zasilaczy komputerowych. W odróżnieniu od wielu konkurentów, Enermax prowadzi własne zakłady produkcyjne i zapewnia poprzez to wysoką jakość oraz innowacyjność swoich jednostek. Enermax posiada również w ofercie obudowy komputerowe, wentylatory oraz peryferia. Od roku 2000 siedziba główna grupy mieści się w Taoyuan na Tajwanie natomiast centralę europejską usytuowano w Hamburgu w Niemczech.
W ofercie marki Enermax możemy znaleźć 7 serii zasilaczy, które wydajnościowo i cenowo mają zadowolić każdego klienta. Serie na dziś dostępne w sprzedaży to: Pro 87+, Modu 87+, Pro82+ II, Modu82+ II, LibertyECO II, ECO80+ oraz najmocniejsza i zarazem najdroższa seria Revolution85+. Producent oznacza swoje PSU sprawnością jaką jest w stanie zagwarantować z wyjątkiem serii LibertyECO, oznaczanej jako ekologiczna. Czy jej sprawność jest za niska by określać ją gwarantowaną i czemu ma służyć ta ekologia? Zachęcam do zapoznania się z testem LibertyECO, w którym postaraliśmy się odpowiedzieć na te pytania. Publikację można znaleźć pod tym linkiem.
Nowa seria zasilaczy z oznaczeniem 87+ występuje w dwóch wariantach, modele PRO87+ posiadają stałą wiązkę przewodów natomiast wersja Modu87+ wiązki modularne (odpinane). Daje to potencjalnemu kupującemu wybór czy potrzebuje w pełni modularnego okablowania i tym samym będzie mógł wybierać, które przewody znajdą się w jego obudowie lub zdecyduje się wersję PRO z stałą wiązką przewodów. Oczywiście, w parze z wyborem idą również pieniądze. Za wersję Modu87+ 500W przyjdzie nam zapłacić 600zł, natomiast wersja PRO87+ 500W to już koszt „tylko” 490 zł. Jak widać jeśli chcemy posiadać modularne okablowanie taki rarytas będzie nas kosztował ekstra 100 zł. Czy to dużo czy to mało, pozostawiam to waszej ocenie.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- następna ›
- ostatnia »
Powiązane publikacje

Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe w cenach od 200 do 2000 złotych na lipiec 2024
126
Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe 2023 w cenach od 200 do 2000 złotych
135
Test zasilacza be quiet! Pure Power 11 FM 1000 W - Duża moc w rozsądnej cenie, 80 PLUS Gold i modularne okablowanie
31
Jaki zasilacz do komputera? Poradnik zakupowy i polecane zasilacze komputerowe 2021 w cenach od 200 do 2000 złotych
103