Enermax Ostrog Lite - zgrabna obudowa ATX wyposażona w okno
Obudowa jest jednym z tych podzespołów, który kupuje się na lata i wymienia stosunkowo rzadko. Nie wpływa jednak bezpośrednio na wydajność całej reszty komponentów, a zaoferować może tylko lepszą cyrkulację powietrza, wyciszenie czy inne miłe, acz nieobowiązkowe dodatki. Dlatego też trzeba zawsze starannie się zastanowić i wybrać złoty środek, gdzie godzimy cenę z funkcjonalnością. Na szczęście średnia półka cenowa doczekała się wielu modeli od skrajnie różnych firm, dzięki czemu każdy kupujący ma dość spory wybór rożnych kształtów, rozmiarów i kolorów. Dzisiaj gościmy kolejnego przedstawiciela serii przeciętniaków o całkiem stonowanym wyglądzie. Mowa o propozycji Enermaxa w postaci Ostrog Lite, obudowy ATX wyposażonej w duże, przyciemniane okno.
Data premiery oraz cena jest nieznana, do sprzedaży mają jednak trafić dwie wersje kolorystyczne - czarna oraz stalowa.
Enermax Ostrog Lite to obudowa typu mid tower o wymiarach 460 x 194 x 440 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 4,65 kilograma. Wykonana została ze stali SPCC o grubości 0,5 milimetra, tworzywa sztucznego oraz szkła akrylowego (pleksi) w przypadku okna w panelu bocznym. Przystosowano ją do współpracy z płytami głównymi w standardzie takim jak ATX, micro ATX i mini ITX. W środku pomieścimy karty graficzne o długości do 390 milimetrów oraz chłodzenia procesora o wysokości nieprzekraczającej 152 milimetrów. Prócz tego przygotowano miejsce dla dwóch urządzeń 5,25 cala, trzech napędów 3,5 cala (z czego jedno po przekształceniu slotu 5,25 cala) oraz cztery na dyski 2,5 cala (z czego dwa po przekształceniu slotu 3,5 cala). Tył gości siedem miejsc na karty rozszerzeń, zaś na panelu I/O znajdziemy jedno USB 3.0, dwa USB 2.0, złącza audio oraz przyciski zasilania.
Enermax Steelwing - aluminiowa obudowa mATX z oknem
Enermax D.F.VEGAS - samoczyszczące, gamingowe wentylatory
Dla wentylatorów 120-milimetrowych przewidziano dwa miejsca z przodu (jedno już zajęte przez fabryczne śmigło), dwa na górze oraz jedno z tyłu obudowy (również okupowane przez propozycję producenta). Zależnie od wybranego wariantu Enermax Ostrog Lite otrzymujemy wentylator z czerwonym podświetleniem LED dla koloru czarnego lub zwykły, nieświecący w przypadku stalowej wersji. Dodatkowy wentylator 90 lub 80 milimetrowy możemy wcisnąć do piwnicy z zasilaczem, jednak dopiero po usunięciu tacki na dysk twardy. Górny panel został wyposażony w magnetyczny filtr przeciw kurzowi, zaś pod obudową zdecydowano się na montaż oparty na zaczepach. Cena ani data premiery propozycji od Enermaxa nie została jeszcze ujawniona, jednak śmiało można oczekiwać dość niskiej opłaty. Cienkie blachy, zastosowane materiały oraz mała ilość dodatków nie przekona do siebie potencjalnego kupującego, a więc walka musi zostać nawiązana na innym polu. W ramach ciekawostki proponuje porównać wnętrze omawianej dzisiaj obudowy z modelem SilentiumPC Gladius M35.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9