Dzień 1 konferencji Microsoft Build 2018 - jakie padły tematy?
Tegoroczna konferencja Microsoftu o nazwie Build 2018 niewiele ma wspólnego z Windowsem. Owszem, pierwszego dnia (7 maja) poruszono kilka kwestii o tym, jak ulepszyć popularny system operacyjny Windows 10, jednak więcej czasu przeznaczono omawianiem takich rozwiązań jak sztuczna inteligencja, optymalizacja przepływu informacji w dużych przedsiębiorstwach czy rozwiązaniach bazujących na chmurze. Nie ma co się jednak dziwić: Microsoft to od dawna już nie tylko Windows, ale i inne rozwiązania jak Office 365, Skype czy też Dynamics 365. Rzućmy więc okiem, jakie tematy zostały poruszone podczas pierwszego dnia imprezy w Seattle - imprezy, która docelowo potrwa aż trzy dni.
W dniach 7-9 maja miejsce ma trzydniowa konferencja Microsoftu: Build 2018. Sprawdzamy jakie tematy zostały poruszone pierwszego dnia eventu.
Microsoft zintegruje Windows 10 z każdym Twoim telefonem
Wczorajszy dzień konferencji bazował na właściwych dzisiejszym czasom kluczowych tematach. Już nie sam Windows jest w centrum uwagi, a sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, zaawansowane narzędzia komputerowe oraz działania mające na celu integrację z innymi platformami (głównie z systemami mobilnymi iOS, Android oraz współpracę z Aleksą od Amazonu). Konferencja rozpoczęła się o godzinie 8:00 czasu pacyficznego, co oznacza godzinę 17:00 w Polsce. Dzień wypełniły wywiady oraz wykłady naukowców, a często także naukowców-wizjonerów. Cała konferencja miała właściwie mocno futurystyczny wydźwięk. Nic dziwnego, bycie gigantem pokroju Microsoftu zobowiązuje nie tylko do nadążania za nowoczesną technologią, ale także wyznaczania jakimi podąży ścieżkami. A poniżej pozostałe tematy, które zostały poruszone w trakcie pierwszego dnia.
Microsoft: Skype i Office nie pozwolą już siarczyście zakląć
- Otworzono kod źródłowy Azure IoT ERdge Runtime - chmurę obliczeniową, która przetwarza ogromną ilość danych pochodzących z czujników Internetu Rzeczy. Jak mówi Microsoft, otworzenie kodu pozwoli na to, by producenci sprzętu (na przykład kamer monitorujących domy) mogli łatwiej dostosować usługę do własnych potrzeb.
- Twórca dronów, firma DJI wraz z Microsoftem utworzy SDK dla Windowsa 10, by móc w pełni kontrolować przesyłanie danych w czasie rzeczywistym. Obie firmy będą opracowywać w ramach Azure sztuczną inteligencję do użytku komercyjnego w tym dla rolnictwa, budownictwa i wszelkiego rodzaju nadzorowania infrastruktury.
- Cortana zaprzyjaźni się a Aleksą - Microsoft zapowiedział współpracę z Amazonem, dzięki czemu obie asystentki głosowe działać będą wymiennie, to znaczy będziemy mogli poprosić Cortanę, by połączyła nas z Aleksą.
- Będziemy mogli zarządzać telefonem z poziomu naszego peceta dzięki oprogramowaniu "Your Phone" - o nowej opcji pisaliśmy tutaj.
- Funkcja Microsoft Remote Assist pozwoli na pomoc klientom za pośrednictwem rozszerzonej rzeczywistości to znaczy dzięki wyświetlaczowi montowanemu na głowie, umożliwiającemu rozmowy wideo bez użycia rąk.
Powiązane publikacje

StarCraft - nowa odsłona legendarnej serii może nie być tworzona przez zespół Blizzarda. Południowokoreańska firma na horyzoncie
8
Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
3
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
10
The Elder Scrolls IV: Oblivion - Remastered bije rekordy. Zdobył 4 mln graczy w 4 dni. Tak wygląda odrodzenie legendy RPG
124