Dobra informacja dla startupów - Google Campus wystartuje w Polsce
Wizyta Baracka Obamy w Polsce nie była jedynym ważnym wydarzeniem związanym z obchodami 25-lecia częściowo wolnych wyborów do parlamentu - do Warszawy przyleciał także wieloletni były dyrektor generalny Google, czyli Eric Schmidt. W pierwszym dniu obchodów Schmidt wziął udział między innymi w gali nagród Solidarności, zaś dzisiaj odbyło się jego spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. Czemu piszemy o przyjeździe byłego dyrektora Google do Polski? Na pewno jest to ważne wydarzenie dla polskiego rynku nowych technologii, ale przede wszystkim wizyta Schmidta przyniosła bardzo ważną zapowiedź - w Warszawie powstanie kolejny Google Campus i dołączy tym samym do grona już funkcjonujących placówek w Londynie i Tel Avivie. Czym w ogóle jest tajemniczy Google Campus? Opisywany twór to nic innego jak miejsce spotkań dla przedsiębiorców chcących zdobywać wiedzę i kontakty z innymi osobami zajmującymi się tworzeniem firm mających w przyszłości zmienić świat. Brzmi pięknie, a jak wygląda w praktyce na przykładzie istniejących kampusów znajdujących się w Wielkiej Brytanii i Izraelu?
W każdej placówce Google Campus pracują mentorzy oraz lokalne społeczności startupowe, jak również osoby powiązane bezpośrednio z wyszukiwarkowym gigantem. Przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy doświadczonych trenerów i zdobywać wiedzę na interesujące ich tematy - warszawski oddział stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do startujących przedsiębiorców oraz startupowych społeczności. Według Google, w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wręcz kwitną inicjatywy biznesowe tworzone przez innowatorów i przedsiębiorców.
Mamy nadzieję, że Google Campus w Warszawie przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju projektów tworzonych w Polsce.
Dzisiejsza wiadomość na pewno ucieszyła całą społeczność startupową w Polsce i dała im nadzieję na lepszy rozwój ich innowacyjnych projektów. Na razie nie znamy dokładnej lokalizacji warszawskiego kampusu Google, jak również jego powierzchni - na pewno mówimy tutaj o kilkunastu tysiącach metrów kwadratowych przeznaczonych na przestrzeń do pracy, miejsca na spotkania oraz różnego rodzaju szkolenia i konferencje skupione wokół innowacji mających zmieniać świat. Według ekspertów z polskiego rynku startupów, Google Campus otworzy nowe możliwości dla młodych przedsiębiorców i pozwoli im na wypłynięcie na szerokie wody. Nie od dzisiaj wiadomo, że innowacje to nie tylko sam projekt, ale również jego realizacja i współpraca z wieloma podmiotami mogącymi między innymi przeznaczyć kapitał na dobrze zapowiadający się startup. Mamy nadzieję, że w nowej placówce Google w Warszawie będzie miała realny wkład w realizację świeżych pomysłów.
Poniżej kilka zdjęć z londyńskiego Google Campusa:
Źródło: Blog Google Polska
Powiązane publikacje

Google Bard - prywatne fragmenty rozmów z chatbotem są dostępne dla wszystkich. Firma pracuje nad rozwiązaniem
6
Gmail - najpopularniejszą pocztę elektroniczną czekają niebawem zmiany, które dla niektórych okażą się znaczące
35
Microsoft - za pośrednictwem Internetu można było uzyskać dostęp do dużych ilości niejawnych danych dwóch pracowników
4
X (Twitter) płatny dla każdego? Elon Musk twierdzi, że jest to niezbędne działanie do dalszego rozwoju platformy
100