Dobra informacja dla startupów - Google Campus wystartuje w Polsce
Wizyta Baracka Obamy w Polsce nie była jedynym ważnym wydarzeniem związanym z obchodami 25-lecia częściowo wolnych wyborów do parlamentu - do Warszawy przyleciał także wieloletni były dyrektor generalny Google, czyli Eric Schmidt. W pierwszym dniu obchodów Schmidt wziął udział między innymi w gali nagród Solidarności, zaś dzisiaj odbyło się jego spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem. Czemu piszemy o przyjeździe byłego dyrektora Google do Polski? Na pewno jest to ważne wydarzenie dla polskiego rynku nowych technologii, ale przede wszystkim wizyta Schmidta przyniosła bardzo ważną zapowiedź - w Warszawie powstanie kolejny Google Campus i dołączy tym samym do grona już funkcjonujących placówek w Londynie i Tel Avivie. Czym w ogóle jest tajemniczy Google Campus? Opisywany twór to nic innego jak miejsce spotkań dla przedsiębiorców chcących zdobywać wiedzę i kontakty z innymi osobami zajmującymi się tworzeniem firm mających w przyszłości zmienić świat. Brzmi pięknie, a jak wygląda w praktyce na przykładzie istniejących kampusów znajdujących się w Wielkiej Brytanii i Izraelu?
W każdej placówce Google Campus pracują mentorzy oraz lokalne społeczności startupowe, jak również osoby powiązane bezpośrednio z wyszukiwarkowym gigantem. Przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy doświadczonych trenerów i zdobywać wiedzę na interesujące ich tematy - warszawski oddział stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do startujących przedsiębiorców oraz startupowych społeczności. Według Google, w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wręcz kwitną inicjatywy biznesowe tworzone przez innowatorów i przedsiębiorców.
Mamy nadzieję, że Google Campus w Warszawie przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju projektów tworzonych w Polsce.
Dzisiejsza wiadomość na pewno ucieszyła całą społeczność startupową w Polsce i dała im nadzieję na lepszy rozwój ich innowacyjnych projektów. Na razie nie znamy dokładnej lokalizacji warszawskiego kampusu Google, jak również jego powierzchni - na pewno mówimy tutaj o kilkunastu tysiącach metrów kwadratowych przeznaczonych na przestrzeń do pracy, miejsca na spotkania oraz różnego rodzaju szkolenia i konferencje skupione wokół innowacji mających zmieniać świat. Według ekspertów z polskiego rynku startupów, Google Campus otworzy nowe możliwości dla młodych przedsiębiorców i pozwoli im na wypłynięcie na szerokie wody. Nie od dzisiaj wiadomo, że innowacje to nie tylko sam projekt, ale również jego realizacja i współpraca z wieloma podmiotami mogącymi między innymi przeznaczyć kapitał na dobrze zapowiadający się startup. Mamy nadzieję, że w nowej placówce Google w Warszawie będzie miała realny wkład w realizację świeżych pomysłów.
Poniżej kilka zdjęć z londyńskiego Google Campusa:
Źródło: Blog Google Polska
Powiązane publikacje

Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22
Użytkownicy skarżą się, że ChatGPT zbyt często ich chwali. Czy sztuczna inteligencja przestała mówić prawdę?
44
Facebook traci znaczenie wśród młodszych pokoleń. Wewnętrzne e-maile Meta pokazują rosnące problemy z atrakcyjnością platformy
57