Cyberpunk 2077: Phantom Liberty z nową zapowiedzią na The Game Awards. W grze pojawią się Keanu Reeves oraz Idris Elba
We wrześniu studio CD Projekt RED potwierdziło plany co do dalszego rozwoju gry Cyberpunk 2077. Wiemy już od dłuższego czasu, że producent zaprzestanie dalszego wspierania konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, przynajmniej jeśli chodzi o daleko idące zmiany w mechanikach rozgrywki. Również dodatek fabularny - Phantom Liberty - tworzony jest wyłącznie z myślą o PC oraz obecnej generacji konsol. Podczas gali The Game Awards zaprezentowano nowy materiał z rozszerzenia. W obsadzie pojawi się kolejny znany aktor.
Podczas gali The Game Awards studio CD Projekt RED opublikowało nowy zwiastun gry Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.
Sasha Grey, znana aktorka z filmów dla dorosłych, pojawi się w grze Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
W Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ponownie wcielimy się w V (który teraz pracuje dla Nowych Stanów Zjednoczonych) i tym razem trafimy do zupełnie nowej dzielnicy Night City. Sam dodatek ma zaoferować mocno odmienny charakter względem podstawki - Phantom Liberty jest przygotowywany w charakterze szpiegowskiego thrillera. Podczas gali The Game Awards zaprezentowano krótki trailer, prezentujący zarówno nowe miejscówki, trochę walki jak również potwierdzenie wprowadzenia kolejnej znanej osobistości do gry.
CD Projekt RED potwierdza, że Cyberpunk 2077: Phantom Liberty będzie jedynym dodatkiem fabularnym do gry
Jedną z najważniejszych osób w dodatku Phantom Liberty będzie tajemniczy Salomon Reed, w którego wcielił się aktor Idris Elba. Jedyne co wiadomo o nim to to, że będzie starał się pomóc V oraz Johnny'emu Silverhandowi w wydostaniu się z kłopotów, w jakie wpadli w ramach nowego wątku fabularnego. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty pojawi się na rynku w 2023 roku (dokładnej daty nie poznaliśmy) i trafi na PC (skąd pochodzi nowy zwiastun) oraz konsole PlayStation 5 / Xbox Series. Rezygnacja z wersji na starą generację ma pozytywnie wpłynąć na gameplay, możliwość wdrożenia nowych rozwiązań oraz zaoferowanie lepszej jakości oprawy graficznej. Czy tak będzie, dowiemy się w przyszłym roku.
Powiązane publikacje

Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
9
The Elder Scrolls IV: Oblivion - Remastered bije rekordy. Zdobył 4 mln graczy w 4 dni. Tak wygląda odrodzenie legendy RPG
124
La Quimera - gra otrzymała kiepskie pierwsze recenzje, po czym została wycofana na kilka godzin przed premierą
32
DOOM: The Dark Ages - oto Cosmic Realm. Prezentacja przeciwników i świata nawiązującego do twórczości H.P. Lovecrafta
5