Corning, firma tworząca szkła Gorilla Glass otrzyma od Apple 45 mln dolarów. Ceramic Shield może być dopiero początkiem
Apple zapewnia, że Ceramic Shield znane z serii smartfonów iPhone 12 jest najtwardszym szkłem ze wszystkich, które dotychczas zostały wykorzystane w smartfonach. Nie mówimy wyłącznie urządzeniach wspomnianego producenta, lecz o całym rynku mobilnym. Mimo wytrzymałości, jaką gwarantuje najnowsze rozwiązanie serii Gorilla Glass, firma z Cupertino inwestuje kolejne 45 milionów dolarów w celu wsparcia projektów badawczych marki Corning. Przedsiębiorstwa współpracują od dobrych kilkunastu lat. To właśnie szkła GG montowane są w każdej kolejnej generacji iPhone'ów i to właśnie rzeczonej kooperacji zawdzięcza się popularyzację marki Gorilla Glass. Na co Corning zamierza przeznaczyć środki?
Apple zdecydowało się na kontynuację dotowania firmy Corning odpowiadającej za produkcję szkła ochronnego Gorilla Glass dla smartfonów. Okazuje się, że Cerminc Shield z urządzeń serii iPhone 12 nie jest granicą.
Test Apple iPhone 12 - smartfon, który odcina się od przeszłości
Zacznijmy od początku. Amerykańskie przedsiębiorstwo Corning, jako takie, działa na ryku od 1851 roku. W ubiegłym stuleciu firma trudniła się między innymi opracowywaniem szkła hartowanego dla samochodów oraz kineskopów telewizyjnych. W grę wchodziły i w dalszym ciągu wchodzą również światłowody oraz przewody telekomunikacyjne. W latach dziewięćdziesiątych Corning zaczęło notować wzrost, ale potężny sukces rozpoczął się dopiero po tym, jak Apple zwróciło się o pomoc w opracowaniu szkła dla pierwszego smartfona iPhone. To był początek złotego okresu w historii marki.
Corning Gorilla Glass Victus. Jak wytrzymała jest nowa generacja?
Partnerstwo Apple i Corning trwa od lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach miało to ulec zmianie. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy firma z Cupertino wsparła twórców Gorilla Glass łączną kwotą 450 mln dolarów. W poniedziałek ogłoszono kolejną 45-milionową porcję dotacji środkami pochodzącymi z funduszu Advanced Manufacturing Fund. Pieniądze mają pomóc w opracowaniu nowych produktów, które – co oczywiste – mają zostać wykorzystane w przyszłych urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4