Cooler Master MasterCase SL600M obudowa z myślą o chłodzeniu
Cooler Master od ponad dwóch dekad dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie chłodzenia urządzeń komputerowych. Wśród nich należy wyróżnić między innymi nowoczesne systemy chłodzenia: radiatory, wentylatory czy obudowy, ale to nie wszystko, gdyż w sklepach nie brakuje także klawiatur czy myszy z logiem Cooler Master. Dziś debiutuje jednak kolejna obudowa MasterCase SL600M - konstrukcja przemyślana głównie pod kątem chłodzenia. Nie zabrakło przy tym miejsca na designerski, acz schludny wygląd. W rodzinie obudów MasterCase, a więc najbardziej zaawansowanych konstrukcji Midi Tower firmy Cooler Master, seria SL to nowość. “SL” to skrót od słowa “sleek” (ang. gładki, elegancki, smukły). Jakiegokolwiek spośród tłumaczeń nie przyjąć, do MasterCase SL600M pasuje ono idealnie.
Obudowa Cooler Master MasterCase SL600M to połączenie wysokiej jakości elementów oraz przemyślane chłodzenie wertykalne. Nie sposób zapomnieć o nowoczesnym designie.
Test obudowy Cooler Master MasterCase Pro 5 - Stara, ale jara!
Obudowa MasterCase SL600M została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Jej panele w większości powstały ze szczotkowanego aluminium, co nadaje jej szczególnie eleganckiego charakteru. Obudowa jest wyposażona w wygłuszenie od wewnątrz, dzięki czemu z szumu generowanego przez wentylatory usłyszymy stosunkowo niewiele. Warto wspomnieć, że producent sprytnie podszedł do tematu chłodzenia, wykorzystał bowiem fakt naturalnego zjawiska unoszenia się ciepłego powietrza. Zamiast stosować typowy schemat, w którym powietrze zasysane jest od przodu i wywiewane z tyłu, producent zdecydował się na coraz popularniejsze chłodzenie wertykalne.
Test obudowy Fractal Design Define S2 - Szwedzka niespodzianka?
Warto zauważyć, że większość producentów obudów ogranicza się do stosowania wentylatorów 120-milimetrowych. Inaczej jest w przypadku SL600M. Wyposażona w dwa preinstalowane wentylatory o średnicy aż 200 mm, ma zapewniać doskonałą cyrkulację powietrza od spodu do góry obudowy. Większe wentylatory mogą wygenerować ten sam przepływ powietrza przy wolniejszych obrotach. Im niższa prędkość, z którą się kręcą, tym mniejszy poziom generowanego hałasu.
Test obudowy be quiet! Silent Base 601 - Klik: I robisz, co chcesz!
Producent zadbał o potrzeby użytkowników chcących zamontować kartę graficzną w taki sposób, by była dobrze widoczna przez szklany panel boczny obudowy. MasterCase SL600M posiada obracaną o 90 stopni płytę dla kart PCIe. Dopasowanie do różnych urządzeń montowanych wewnątrz obudowy jest cechą charakterystyczną wielu obudów Cooler Mastera i nie inaczej jest w przypadku SL600M. Tu także elementy montażowe dla dysków czy chłodzenia wodnego mogą być przepinane w różne punkty obudowy, co pozwala ułożyć elementy zgodnie z własnym projektem.
Test obudowy Corsair Crystal 280X RGB - Mała, ale z potencjałem
Pomysłowo zaprojektowano także panel przedni obudowy. Zamontowano w nim czujnik zbliżeniowy, który uruchamia delikatne podświetlenie portów USB. Tym samym można zawsze znaleźć je w ciemności. Panel, poza zwykłymi portami USB (2x USB 3.0, 2x USB 2.0) posiada też USB 3.1 (Gen 2) typu-C, kontroler obrotów wentylatorów oraz gniazda audio (mini-jack). Co ciekawe, gniazdo mini-jack dla słuchawek obsługuje także wtyczki typu combo (łączące wyjście i wejście dźwięku). Obudowa Cooler Master MasterCase SL600M została wyceniona na 849 zł i będzie dostępna w sprzedaży w listopadzie tego roku.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9