Cooler Master MasterBox 5t - przestronna obudowa mid tower
Cooler Master tak jak każdy duży producent obudów komputerowych ma w swojej ofercie kilka różnych serii. Pozwala to na dokładniejsze zapełnienie rynku i trafienie do szerszego grona odbiorców. To zarówno maksymalizuje zyski, jak i umożliwia każdemu kupującemu znaleźć coś dla siebie. Omawiana dzisiaj obudowa należy do rodziny MasterBox 5, która do tej pory cechowała się raczej prostymi, kompaktowymi konstrukcjami mid tower. Jednak mimo dość klasycznego wyglądu, wnętrze skrywało odpowiednią ilość miejsca dla większości standardowych podzespołów. Najnowszy model, czyli Cooler Master MasterBox 5t to propozycja o nieco śmielszych i oryginalniejszych kształtach i dobrze nam znanej gamingowej kolorystyce. Standardowo nie zabrakło również akrylowego okna.
Obudowa Cooler Master MasterBox 5t na polskim rynku została wyceniona na około 420 złotych i niedługo powinna trafić do sklepów.
Cooler Master MasterBox 5t to konstrukcja typu mid tower o wymiarach 541,2 x 220 x 513,5 (szerokość x długość x wysokość) milimetrów i wadze 7,7 kilograma. Wykonana została ze stali SECC o nieznanej grubości oraz dużej ilości tworzywa sztucznego, którego użyto zarówno do wykonania sporego okna w panelu bocznym jak i przedniego panelu (łącznie z widoczną siatką mesh). Obudowa przystosowana jest to współpracy z płytami głównymi w standardzie ATX, Micro-ATX oraz Mini-ITX. Wnętrze pomieści karty graficzne o długości do 410 milimetrów i wieżowe chłodzenia procesora nie wyższe niż 167 milimetrów. Brak tutaj miejsc na napędy lub kontrolery obrotów 5,25 cala, zaś na nośniki przewidziano tylko dwie zatoki 3,5 cala lub trzy miejsca dla dysków 2,5 cala. Z tyłu obecne jest siedem śledzi na karty rozszerzeń.
Cooler Master MasterPulse Pro - nowe słuchawki 7.1 dla graczy
Cooler Master MasterMouse Pro L: Ta mysz lubi się przebierać
Panel złącz I/O umieszczono na górze obudowy i znajdziemy tam dwa porty USB 3.0, złącza audio, przyciski od zasilania oraz kontroler obrotów wentylatorów typu Low-High. W przypadku wentylacji wnętrza mamy tutaj do czynienia raczej z przeciętnym rozplanowaniem. Dla wentylatorów przewidziano trzy miejsca 120-milimetrowe z przodu (lub dwa 140-milimetrowe) oraz po jednym 120 milimetrowym na górze i z tyłu obudowy. Fabrycznie producent zainstalował dwie takie same jednostki - jedną zasysającą, a drugą wypychającą. W przypadku chłodzenia wodnego maksymalny rozmiar chłodnicy to 360 milimetrów. Cooler Master MasterBox 5t wyceniono na nasz rynek na około 420 złotych i już niedługo powinien trafić do sklepów. Osobiście jednak uważam, że jest to propozycja skierowana do graczy, którzy stawiają głównie na wygląd. Cała reszta zainteresuje się raczej konkurencją, która oferuje sporo więcej możliwości.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9