Bluetooth Auracast – nowe rozwiązanie pozwoli na przesyłanie dźwięku do większej liczby urządzeń na raz
Wokół nas przybywa sprzętów audio, które pracują poprzez Bluetooth. Nic więc dziwnego, że próbujemy parować ze sobą te urządzenia (np. głośniki), by muzyka obejmowała możliwie duży obszar. Wielu producentów (JBL, Soundcore) umożliwia takie właśnie parowanie, jednak wyłącznie w obrębie własnego ekosystemu. Na szczęście wygląda na to, że już niebawem inne logo na bezprzewodowych słuchawkach czy głośnikach nie będą stanowiły juz problemu.
Bluetooth Auracast umożliwi przesyłanie dźwięku do dowolnej liczby urządzeń, jakie tylko będą znajdowały się w zasięgu.
Luka w zabezpieczeniach Bluetooth pozwala na śledzenie lokalizacji dowolnego smartfona z Androidem i iOS
Organizacja Bluetooth Special Interest Group zapowiedziała właśnie nową funkcję w interfejsie Bluetooth, która pozwoli na przesyłanie dźwięku do dowolnej liczby urządzeń, jakie tylko będą znajdowały się w zasięgu. Mowa o funkcji Auracast, która będzie korzystać ze znanego protokołu LE Audio. Jeśli komuś od razu zapaliła się w głowie "czerwona lampka bezpieczeństwa", to uprzedzam, że połączenia takie (a właściwie sygnał) będzie mógł być szyfrowany hasłem.
BlueParrott M300-XT - Nowy, warty uwagi zestaw słuchawkowy Bluetooth z funkcją redukcji hałasu
Jakie korzyści (oprócz tych domowych) przyniesie Auracast? Mają być one bardzo szerokie. Począwszy od udostępniania różnych treści audio przez słuchawki osób zgromadzonych np. wokół jakiejś multimedialnej prezentacji, aż po różnorakie wsparcie osób z deficytami słuchu. Szczegółowa specyfikacja nowej funkcji zostanie udostępniona w ciągu kilku miesięcy, ale mówi się, że pojawi się ona już w smartfonach z serii Google Pixel 6.
Powiązane publikacje

ARM ma już 40 lat. Architektura, która zasila smartfony, serwery i roboty, trafiła do ponad 250 miliardów urządzeń
22
Anthropic chce zajrzeć do wnętrza AI. Czy do 2027 roku odkryjemy, jak naprawdę myślą modele językowe?
22
Firma Elona Muska xAI chce pozyskać 25 miliardów dolarów na budowę superkomputera Colossus 2 z milionem GPU NVIDIA
60
Nowatorski interfejs mózg-komputer od Georgia Tech może zmienić sposób, w jaki ludzie komunikują się z technologią i otoczeniem
4