Bitfenix Survivor - ekskluzywny chlebak
Bitfenix to nowa marka, która oferuje innowacyjne zarówno pod względem designu jak i funkcjonalności obudowy. Konstruktorzy tej firmy nie tak dawno debiutowali z doskonałym Bitfenix Colossus, a teraz na rynek wprowadzają kolejną przykuwającą wzrok obudowę Survivor. Konstrukcja prezentowana jest w dwóch wersjach: standardowej, oraz Core - uboższej o zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, porty USB 3.0 oraz dwa wentylatory. Panel przedni ujmuje swą prostotą i gustownym stonowanym designem. Charakterystyczne skrzydła mechanicznego Fenix'a podświetlone są na czerwono. Powyżej znajduje się panel z portami USB, eSATA oraz Audio In/Out jak również z przyciskami Power i Reset. W tylej części pokrywy górnej znajduje się natomiast chowany uchwyt służący do wygodnego przenoszenia komputera na niewielkie odległości - na przykład na LAN Party. Takie masowe imprezy niosą ze sobą jednak zawsze pewne ryzyko. Rozwiązanie oznaczone przez producenta S2 to specjalny, zamykany na klucz uchwyt, przez który przechodzą kable. Zapobiega to możliwości odłączenia od komputera na przykład myszy czy klawiatury bez naszej wiedzy.
Kolejna niespotykana innowacja to Lockdown - stabilizator karty graficznej czyli gumowy pas podtrzymujący ją w stałej pozycji z ciężkim chłodzeniem. Bitfenix Survivor oferuje ponadto wszystko co niezbędne do swobodnej rozbudowy zestawu. Trzy zewnętrzne kieszenie 5,25” oraz siedem wewnętrznych zatok 3,5”, które dodatkowo można przekształcić w miejsce na dyski SSD 2,5”.
Dobrym posunięciem jest zastosowanie demontowalnych klatek wewnętrznych. Dzięki temu po usunięciu jednej z nich zyskujemy znacznie więcej miejsca na najnowsze karty graficzne. Jednak producent zapewnia, że nawet bez tych zabiegów pomieścimy wszystkie aktualnie dostępne na rynku podzespoły. Tacka na płytę główną jest bogata w otwory umożliwiające uporządkowanie kabli, oraz otwór pozwalający zmianę chłodzenia na procesorze bez wyjmowania płyty głównej.
Wentylacja Survivor'a to zestaw dwóch dużych 200 mm wentylatorów po jednym na froncie i pokrywie górnej. Oba podświetlone są czerwonymi LED'ami. Opcjonalnie możemy zainstalować jeszcze 120 mm jednostkę z tyłu oraz przedni wentylator zastąpić dwoma 120 mm. Aby wszędobylski kurz nie psuł nam nastroju i nie zagrażał podzespołom w obudowie zastosowano filtry przeciwkurzowe z przodu i pod miejscem na zasilacz, który montujemy na dole. Cena obudowy to około 400 zł.
Dane techniczne:
- Wymiary: 230 x 502 x 510 mm (szer. x wys.)
- Materiał: stal
- Kolor: czarny matowy
- Waga: 9 kg
- Obudowa: ATX, Micro ATX
- Gniazda rozszerzeń: 7
- 3x 5,25 "(zewnętrzne, bez użycia narzędzi)
- 7x 3,5 / 2,5 "(wewnętrznych 3.5 bez użycia narzędzi)
- Możliwość wyłączenia podświetlenia
- Zabezpieczenie S2 (przeciw kradzieży urządzeń peryferyjnych)
- Lockdown (dodatkowa stabilizacja karty graficznej)
Wentylacja:
- 1x 200 mm (z przodu, czerwona dioda LED)
- 1x 200 mm (pokrywa, czerwona dioda LED)
- 2x 120 mm (przód, opcjonalnie, zamiast 1x 200 mm)
- 1x 120 mm (z tyłu, opcjonalnie)
- Filtry: z przodu i na dole
Panel I / O:
- 2x USB 3.0
- 2x USB 2.0
- 1x eSATA
- 1x Audio In / Out
Źródło: Yooki
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9