BitFenix Pandora ATX - Obudowa z wyświetlaczem logotypu
BitFenix to znany producent obudów i akcesoriów komputerowych. W portfolio firmy znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które swoim wyglądem oraz konstrukcją różnią się od produktów konkurencji. Jedną z interesujących skrzynek od BitFenixa jest Pandora - obudowa składająca się z charakterystycznych paneli otrzymała 2,8-calowy wyświetlacz ICON LCD, który pozwala na spersonalizowanie frontu i umieszczenie tam własnego logotypu. Model Pandora kojarzy się głównie z małymi komputerami, a wszystko to dlatego, że pierwsza wersja była przeznaczona dla konfiguracji opartych na płycie głównej micro-ATX. Jakiś czas temu BitFenix po raz pierwszy zapowiedział najnowszy wariant ATX, natomiast ostatnio opisywany model miał swoją oficjalną premierę. BitFenix Pandora ATX może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących eleganckich skrzynek komputerowych.
Obudowa BitFenix Pandora ATX podobnie jak poprzednie wersje otrzymała charakterystyczne panele boczne, które nachodzą na panel frontowy. Przód został standardowo wykonany z błyszczącego plastiku - w górnej części znalazł się wspomniany wyświetlacz umożliwiający umieszczenie na froncie własnego loga. Góra obudowy składa się natomiast ze sporego wlotu powietrza oraz panelu I/O zawierającego dwa porty USB 3.1 Gen1 (USB 3.0), dwa USB 2.0 oraz złącza audio.
Standardowa wersja otrzymała spore boczne okno - w wariancie Core nie otrzymujemy okna oraz wyświetlacza na froncie. Fabryczny system chłodzenia składa się z dwóch wentylatorów, jednego 140-milimetrowego umieszczonego z przodu (w wersji Core go nie ma) oraz 120-milimetrowego z tyłu. Do obudowy możemy dołożyć 140-milimetrowe śmigło z przodu oraz trzy wentylatory 120 mm lub dwa 140 mm na górze. BitFenix zastosował osłonę zasilacza.
Do środka możemy włożyć płyty główne ATX / micro-ATX / Mini-ITX, jak również karty graficzne o długości do 440 milimetrów. BitFenix Pandora ATX wspiera do czterech 3,5-calowych dysków twardych (trzy w wersji Core) oraz czterech 2,5-calowych nośników (dwa w wersji Core). Standardowa wersja jest wyceniana przez producenta na 119 dolarów, natomiast wariant Core kosztuje 139 dolarów.