BioShock: The Collection - wymagania sprzętowe i szczegóły
Często gdy producent postanowi odświeżyć niemłoda lecz znaną grę, nachodzi mnie pytanie, czy właśnie na to czekałem? Czy nie lepiej byłoby wydać nową odsłonę cyklu bądź zremasterować inny, starszy i/lub bardziej klasyczny tytuł? Nieco inaczej jest w przypadku BioShock: The Collection - pierwsza część serii ma już równe dziewięć lat, zdążyła więc nieco popaść w zapomnienie. Z drugiej strony młodsi gracze posiadający konsole Xbox One czy PlayStation 4 mogli nie mieć okazji w ogóle się z nią zaznajomić, co najwidoczniej bardzo bolało producenta. Zbiorcze wydanie tych odświeżonych FPS-ów to zatem świetna zachęta, aby zapoznać się z kultowymi tytułami lub przypomnieć sobie je jeszcze . Dobra wiadomość jest taka, że jeśli ktoś posiada oryginalne wersje na platformie Steam, automatycznie otrzyma także zremasterowane odsłony (oczywiście za darmo!).
Jeśli posiadacie oryginalne wersje gier na platformie Steam, automatycznie otrzymacie także zremasterowane odsłony. Same wymagania sprzętowe nie są wysokie - użytkownicy nawet kilkuletnich maszyn mogą spać spokojnie.
Recenzja Bioshock - 20,000 mil podmorskiej żeglugi
Na początku warto zapoznać się całym procesem aktualizacyjnym. Posiadając w bibliotece Steam grę BioShock, BioShock 2 lub dodatek Minerva's Den, w dniu 15 września automatycznie powinniście uzyskać dostęp do osobnych, zremasterowanych wersji gier (przypomnijmy - BioShock Infnite na PC nie zostanie odświeżony). Sytuacja nieco komplikuje się, jeśli posiadacie owe tytuły w wersji pudełkowej. W przypadku drugiej części sprawa jest prosta - wystarczy ją dodać do Steam wpisując kod Games For Windows Live. Gorzej z "jedynką", bowiem wtedy konieczny będzie kontakt z supportem 2K w celu udowodnienia posiadania oryginalnej gry. Instrukcję znajdziecie pod tym linkiem. Warto jeszcze dodać, że posiadając już zremasterowane wersje nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zainstalować BioShocka także w pierwotnej wersji - dostęp do oryginału nie będzie ograniczony.
Recenzja BioShock 2 - 20,000 mil podmorskiej żeglugi
Recenzja Bioshock: Infinite - Miasto grzechu w chmurach
Jeśli chodzi z kolei o wymagania sprzętowe, nikt nie powinien być zmartwiony, gdyż są one stosunkowo niskie jak na dzisiejsze standardy. Do odpalenia wszystkich części BioShock wystarczy komputer wyposażony w system Windows 7 SP1 lub nowszy, procesor Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz albo AMD Athlon X2 2,7 GHz, 4 GB pamięci RAM, Radeon HD 7770 lub GeForce GTX 560 (ewentualnie inna zgodna z DX11). Wszystko razem wymaga 70 GB wolnej przestrzeni na dysku, z czego BioShock 1 i 2 mają zajmować po 25 GB, a BioShock: Infinite kolejne 20 GB. Zalecana konfiguracja to z kolei czterordzeniowy procesor o taktowaniu3 GHz, 8 GB pamięci RAM oraz Radeon HD 7970 lub GeForce GTX 770 (2 GB VRAM). A w ogóle czekaliście na zremasterowane części tego cyklu?
Powiązane publikacje

Oprogramowanie Nintendo Switch 20.0.0 - Wirtualne Karty Gier, GameShare i przygotowanie systemu na premierę Switch 2
1
StarCraft - nowa odsłona legendarnej serii może nie być tworzona przez zespół Blizzarda. Południowokoreańska firma na horyzoncie
17
Ghost of Yōtei - garść informacji o grze twórców Ghost of Tsushima. Nielinearna kampania, historia i inne
5
Klasyka Star Wars wchodzi do GOG Preservation Program, w tym Dark Forces, Battlefront i X-Wing. Wyprzedaż gier z uniwersum
11