be quiet! Pure Rock Slim - małe chłodzenie do wielkich zadań
W przypadku chłodzeń sprawa ma się identycznie do innych komputerowych podzespołów. Rynek odbiorców jest bardzo duży, a konsumenci potrafią posiadać diametralnie różne upodobania oraz wymagania. Jedno jest niezmienne - są pewne marki, które posiadają już silną pozycję na rynku. Jedne osiągnęły to ciężką pracą w postaci wydajnych układów, inne zaatakowały ceną, kolejne kulturą pracy a jeszcze inne to masa pieniędzy wpompowana w public relations. Pod względem stosunku wydajności do ciszy mamy w Polsce dwóch niekwestionowanych liderów - be quiet! oraz Noctua. Pierwsza z nich, należąca do niemieckiej firmy Listan, wzbogaciła właśnie swoją ofertę. W dniu dzisiejszym na rynek trafiło nowe, kompaktowe chłodzenie be quiet! Pure Rock Slim. Znajdziecie u nas jego pełną specyfikację - wymiary, opis, dane techniczne, cenę oraz dokładne zdjęcia samego produktu.
be quiet! Pure Rock Slim może się okazać dobrze wycenionym produktem premium, który trafi do szerokiego grona konsumentów. Jego sugerowana cena wynosi 28 euro (około 120 złotych).
Najnowszy produkt marki be quiet! czyli cooler Pure Rock Slim jest rozszerzeniem świeżej serii produktów Pure Rock. Jak sama nazwa wskazuje mamy tutaj do czynienia z produktem kompaktowym, który celuje w wymagających konsumentów. Niewielkie wymiary chłodzenia mają pozwolić na skuteczne odprowadzanie ciepła z wydajnych jednostek umieszczonych w małych obudowach ITX oraz mATX, jak również w zwykłych obudowach ATX ale u osób, które cenią sobie minimalizm. Całkowite wymiary chłodzenia, wraz z wentylatorem, wynoszą 81,8 mm x 97 mm x 124,8 mm (długość x szerokość x wysokość). Nie dajcie się jednak zwieść, jak to mawiają: "Mały, ale wariat!". Zgodnie z zapewnieniami producenta produkt nie ma najmniejszych problemów z procesorami o TDP wynoszącym nawet 120W.
be quiet! - wentylatory SilentWings 3 trafiają do sprzedaży
Suche liczby to nadal tylko liczby, jak konstrukcja wygląda naprawdę? Całkiem okazale. Sam radiator składa się z 33 aluminiowych finów, z grubszą blaszką wykończeniową na samym szczycie, gdzie umieszczona została nazwa producenta. Podstawka wykonana została z miedzi, zaś powierzchnię styku obrobiono dodatkowo przy pomocy urządzeń CNC oraz wyposażono od góry w dodatkowy mały radiator. W transmisji ciepła uczestniczą trzy rurki cieplne o grubości 6 milimetrów. Nie są one co prawda niklowane, jednak nie zabrakło znajomych, gustownych wykończeń na ich końcach. Dołączony wentylator to jednostka o średnicy 92 milimetrów i standardowej grubości 25 milimetrów. Pracuje na 4 polowym silniku i łożyskach typu Sleeve, co zapewnić ma 80 000 godzin żywotności. Maksymalne obroty wynoszą 2000 RPM, zaś wydajność plasuje się na poziomie 59,38 m3/h przy ciśnieniu 1,67 mm H2O i poziomie hałasu 25,4 dB. Wentylator posiada klasyczną wtyczkę 4 pin PWM.
Be quiet! Dark Base Pro 900 - Test modularnej obudowy
be quiet! Pure Rock Slim jest zgodny zarówno z procesorami Intela jak i AMD. Zamontować go więc możemy na podstawkach takich jak 1150, 1151, 1155, 1156 w przypadku niebieskich oraz AM2, AM3, FM1, FM2 w przypadku czerwonych. Przy zakupie prócz samego chłodzenia nie otrzymamy niestety zbyt dużo. Będzie to preaplikowana pasta termoprzewodząca, zestaw montażowy dla Intela oraz AMD plus instrukcja obsługi w sześciu popularnych językach. Najnowszy produkt be quiet! wyceniony został na 28 euro (około 120 złotych). Producent udziela na swój produkt trzech lat gwarancji. Warto wstrzymać się z zakupem do pierwszych testów, jednak aktualnie na papierze wygląda to naprawdę obiecująco. W tej cenie produkt może zainteresować szerokie grono odbiorców. Za stosunkowo małe pieniądze oferowana jest dobra wydajność przy nienagannym wykonaniu.
Powiązane publikacje

Znana marka chłodzeń do PC wycofuje się z Europy. Scythe zamyka swój oddział, a sytuacja firmy jest niepokojąca
55
Phanteks Glacier One D30 X2 - premiera dużych i wydajnych chłodzeń cieczą typu AiO z wentylatorem dla sekcji VRM
11
NVIDIA Blackwell i chłodzenie direct-to-chip to 300x większa efektywność wodna i 25x energooszczędniejsze centra danych
55
Thermaltake UX400 - debiut tanich chłodzeń powietrznych dla procesorów AMD Ryzen i Intel Core Ultra
10