Awaria prądu w Marriocie - brak internetu
Poważna awaria prądu w budynku Marriott w Warszawie spowodowała problemy z internetem w całej Polsce. Awaria wystąpiła około godziny 12:00 i trwała prawie dwie godziny. Firmy wykorzystujące węzeł znajdujący się w tym budynku miały poważne problemy teleinformatyczne, choć część ruchu przejęły węzły awaryjne, szybko ich przepustowość została przekroczona. Większość użytkowników Warszawy nie posiadała internetu lub został on mocno ograniczony. Usługodawcy telekomunikacyjni również dotkliwie odczuli usterkę w budynku Marriott. Dlaczego nie zadziałał system podtrzymywania UPS, który w każdej serwerowni jest wymogiem bezpieczeństwa? Tego niestety nie wiemy.
Wg danych awaria została usunięta lecz mogą jeszcze występować częściowe przeciążenia innych węzłów. Na poniższym wykresie widać statystyki dzienne z serwerów Polish Internet eXchange znajdujących się w budynku Marriott. Ja widać wszystko wróciło do normy jednak tego typu awarie nie powinny mieć miejsca w przyszłości.

Systemy zabezpieczające niestety nie zadziałały w odpowiedni sposób co tylko może nas przekonywać, że nasza infrastruktura teleinformatyczna jest podatna na awarie.
Powiązane publikacje

Masz żenujący adres w Gmailu sprzed lat? Google w końcu daje możliwość naprawy cyfrowego wizerunku, ale jest haczyk
12
Sporo nowości na WhatsApp dla Androida i iOS. Komunikator Mety ułatwi porządki i kopiowanie czatów między systemami
29
Horizon Worlds jednak zostanie z goglami Meta Quest. Wersja na VR będzie dostępna, ale z pewnymi ograniczeniami
0
Instagram niebawem straci istotną funkcję. Przesyłane wiadomości nie będą już tak prywatne, jak do tej pory
39













