ASUS ZenFone 8 Mini z 5,9-calowym ekranem 120 Hz coraz bliżej. W drodze są także dwa inne flagowce tego producenta
W dzisiejszych czasach mocno brakuje smartfonów z niewielkimi wyświetlaczami. Mimo tego, że raz na jakiś czas pojawi się ewenement w stylu Samsunga Galaxy S10e czy iPhone'a 12 Mini, to jednak znaczna większość urządzeń dysponuje panelami o przekątnej przynajmniej 6,5 cala i nic nie wskazuje na to, by coś się zmieniło w tej kwestii. Na szczęście słabe wyniki sprzedażowe ostatniego kompaktowca od Apple wcale nie oznaczają, że takie urządzenia nie będą się już pojawiać. Oprócz iPhone'a 13 Mini w najbliższych miesiącach mamy poznać również ASUS-a ZenFone 8 Mini, który powinien niebawem zadebiutować razem z całą rodziną flagowców ZenFone 8. Co już wiemy o tym smartfonie?
ASUS ZenFone 8 Mini o kodowej nazwie SAKE otrzyma wyświetlacz OLED o przekątnej 5,92 cala, który będzie cechował się modnym odświeżaniem 120 Hz oraz rozdzielczością Full HD+. Bardzo ciekawi jesteśmy, czy i tym razem ASUS pokusi się o obrotowy moduł aparatu - urządzenie o niewielkim gabarytach z takim rozwiązaniem byłoby doprawdy wyjątkowe.
ASUS przygotowuje kompaktowego smartfona ZenFone Mini. Ma mieć ekran o przekątnej ok. 5,5 cala i flagową specyfikację
Według ostatnich przecieków ASUS ZenFone 8 Mini o kodowej nazwie SAKE otrzyma wyświetlacz OLED o przekątnej 5,92 cala, który będzie cechował się modnym odświeżaniem 120 Hz oraz rozdzielczością Full HD+. Wiemy już, że smartfon ten będzie flagowcem z krwi i kości, bowiem będzie napędzany przez układ Qualcomm Snapdragon 888. Na pokładzie znajdzie się aparat z jednostką główną 64 Mpix (Sony IMX686) i dodatkowym sensorem Sony IMX663. Reszta specyfikacji nie jest jeszcze znana. Bardzo ciekawi jesteśmy, czy i tym razem ASUS pokusi się o obrotowy moduł aparatu - urządzenie o niewielkim gabarytach z takim rozwiązaniem byłoby doprawdy wyjątkowe.
ASUS ZenFone 7 i 7 Pro - smartfony z obrotową kamerą oficjalnie
ASUS ZenFone 8 Mini nie będzie jedynym flagowym urządzeniem z całej serii. W drodze są również modele o kodowych nazwach PICASSO oraz... VODKA. Ten pierwszy ma posiadać 6,67-calowy ekran OLED Full HD+ oraz poczwórny aparat w konfiguracji Sony IMX686 (64 Mpix) + Sony IMX363 (12,2 Mpix) + Omnivision OV24B1Q (24 Mpix) + Omnivision OV08A (teleobiektyw 8 Mpix). Przewidujemy, że mowa tu o urządzeniu ASUS ZenFone 8. Idąc tym tropem niewykluczone, że model VODKA to nic innego jak ASUS ZenFone 8 Pro - w końcu oba mają dysponować Snapdragonem 888. Wszystkiego dowiemy się jednak w najbliższych tygodniach.
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
30
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10