ASUS Rampage II pobija światowy rekord dla Nehalem'a
Premiera procesorów Intel® Core™ i7 wywołała poruszenie na arenie overclockingu. Z niecierpliwością oczekiwano na nowe rekordy świata, bardziej wydajności niż ilości MHz. Uzbrojony w płytę główną ASUS ROG Rampage II Extreme obsługującą najnowszą platformę Intel'a, japoński entuzjasta overclocking'u "duck" poszybował na szczyt overclocking'owych wykresów i ustanowił rekord świata w częstotliwości procesora Core i7. Osiągnął całkiem imponujący jak na chwilę obecną wynik 5510.09 MHz - rzucając jednocześnie rękawicę przyszłym pretendentom do tronu króla OC. Będąc weteranem ocerclocking'u CPU, duck utrzymuje rekord świata w najwyższej częstotliwości procesora Pentium 4 631 przy oszałamiających 8180.4MHz od zeszłego roku. Dowodem na potwierdzenie opisywanego osiągnięcia 5510.09 MHz jest fota, znajdująca się w rozwinięciu newsa.
Do sukcesu w pobijaniu światowego rekordu walnie przyczyniły się nastawione na overclocking atrybuty nowej płyty głównej Rampage II Extreme. TweakIt, łatwy w obsłudze joystick'o-podobny kontroler na płycie głównej, umożliwia overclock'erom dokonywanie zmian w czasie rzeczywistym parametrów takich jak częstotliwość i napięcie rdzenia—nawet podczas pracy programu testującego. W żadnym momencie oprogramowanie nie odgrywa roli, dostrajanie jest całkowicie oparte o sprzęt. Z tak bezproblemowym wprowadzaniem poprawek, połączonym z informacjami dostarczanymi do overclocker'ów w czasie rzeczywistym poprzez LCD Poster, zmiany mogą być czynione od ręki w trakcie testowania CPU, co daje rezultaty w postaci nadzwyczajnych wyników.
Źródło: Asus
Powiązane publikacje

Intel Arrow Lake Refresh. Odświeżone procesory Core Ultra 200S będą jeszcze mniej odświeżone niż sądziliśmy
53
Procesory AMD Threadripper PRO 9000WX oraz układ Radeon AI PRO R9700 już za moment trafią na rynek
4
Niestabilny chip AMD Ryzen wcale nie musi nadawać się do kosza. YouTuber udowadnia, że pomóc może obniżenie taktowania
73
Intel Titan Lake wprowadzi zunifikowaną architekturę rdzeni bazującą na Arctic Wolf E-Core zamiast rozwiązań P-Core/E-Core
33