ASUS przygotowuje dwie płyty główne Maximus V Formula
Dotychczas ASUS ograniczył linię produktów Republic of Gamers (ROG) opartych na najnowszym chipsecie Intela Z77 tylko do płyt głównych z serii Maximus Gene V (format micro-ATX). Wiele razy pokazywano inne wersje na różnych targach i prezentacjach, ale do tej pory żadna z nich nie miała swojej oficjalnej premiery. Według źródeł serwisu VR-Zone, ASUS zamierza teraz wprowadzić dwie wersje płyt głównych z serii Maximus V Formula, które będą się różniły dodatkiem o nazwie ThunderFX. Jest to karta muzyczna i wzmacniacz słuchawkowy w jednym, podłączana pod port USB. Zawiera w sobie chip firmy C-Media o oznaczeniu CMI6631, a jego zdjęcie znajdziecie w rozwinięciu. Nie jest do końca jasne, dlaczego zdecydowano się na taki dodatek, ponieważ układ audio na płycie głównej będzie wspierany przez wzmacniacz TI 6120A2, ten sam który można znaleźć w karcie muzycznej Xonar Essence ST/STX.
Premiera nowych produktów z serii ROG ma nastąpić już za tydzień, na targach Computex podczas specjalnej prezentacji. Dodatkowo dołączona zostanie karta mini PCI Express z obsługą WiFi 802.1a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Poniżej zdjęcie urządzenia o nazwie ThunderFX.
Źródło: VR-Zone
Powiązane publikacje

ASUS TUF GAMING B850-BTF WiFi - premiera płyty głównej z odwróconymi złączami i gniazdem GC-HPWR
26
ASUS Q-Release Slim – zmodyfikowano system szybkiego zwalniania kart graficznych. Od teraz bez uszczerbków złącza PCIe?
22
Gigabyte X870E AORUS XTREME AI TOP - użytkownicy zgłaszają bardzo wysoką temperaturę chipsetu. Palący problem producenta
46
ASRock B650M Pro X3D - nowa płyta główna z nie najnowszym chipsetem. Tania opcja dla chipów Ryzen z pamięcią 3D V-Cache
37