Apple z serią iPhone X w sądzie. Za mała przekątna, za mało pikseli
Co kryje się za marketingowymi hasłami. Cóż... każdy z nas przekonał się chyba o tym, że nie zawsze jest to prawda. Rozczarowanie bywa bolesne. Częściej niestety dla klienta. Zazwyczaj dla tego ostatniego jedyną drogą pozostaje sąd gdzie szanse w walce z koncernem wydają się w miarę wyrównane. I tak też jest w tym przypadku. Dwie osoby złożyły pozew w Sądzie Okręgowym w Północnej Kalifornii, twierdząc, że Apple wprowadzało w błąd podając rozmiar wyświetlacza i liczbę pikseli wyświetlanych na ekranach w smartfonach iPhone X, iPhone XS i iPhone XS Max. Pozew dotyczy nie tylko specyfikacji, ale także "wprowadzających w błąd reklam" reklam, w których iPhone był tak prezentowany, że nie było widać notcha.
Pozew dotyczy też reklamy i tapety w niej wykorzystywanej - płynnej mieszanki kolorów zajmującej część ekranu. W pozostałej części jest ona czarna co ma zasłaniać notcha.
Przede wszystkim chodzi o rozmiar ekranu i hasło "it`s all screen" sugerujące, zdaniem wnoszących pozew, że cała przednia powierzchnia urządzenia jest wyświetlaczem. Na przykład przekątna iPhone X miała wynosić 5,8 cala, ale powodowie stwierdzili, że ma on "tylko około 5,6875 cala. Trzeba bowiem odjąć ramki i zaokrąglenia na rogach". Poza tym jeśli weźmiemy pod uwagę ramki w tych smartfonach to "nowa linia iPhone'ów nie posiada wyświetlana na całym ekranie jak sugeruje hasło reklamowe". Co więcej, powodowie twierdzą, że telefony z serii iPhone X mają niższą rozdzielczość ekranu niż jest to w reklamie. I tak iPhone X powinien mieć rozdzielczość 2436 x 1125 pikseli, ale w rzeczywistości jest to 2195 x 1125 pikseli.
Apple blokuje sterowniki do kart graficznych NVIDIA na Mac OS
W pozwie znalazło się również stwierdzenie, że iPhone 8 Plus ma ekran wyższej jakości niż iPhone X. Dodatkowo ten ostatni smartfon ma mieć mniej subpikseli. Jak wiemy każdy piksel zawiera 3 subpiksele: czerwony, zielony i niebieski. W iPhone mają to być tylko dwa subpixele na pixel. Pozew dotyczy też reklamy i tapety w niej wykorzystywanej - płynnej mieszanki kolorów zajmującej część ekranu. W pozostałej części jest ona czarna. Dokładnie tam gdzie znajduje się notch - co miało sugerować, że urządzenie go nie posiada.
Powiązane publikacje

Producenci smartfonów eksperymentują z bateriami krzemowo-węglowymi. Superpojemne ogniwa staną się standardem?
39
Samsung Galaxy S25 FE zapowiada się coraz lepiej. Spodziewamy się większej baterii, topowego ekranu AMOLED i lżejszej obudowy
28
Smartfony Apple iPhone 17 Pro oraz iPhone 17 Air uchwycone na zdjęciach. Potwierdza się kontrowersyjny design urządzeń
56
Samsung Galaxy S26 - nowa seria flagowców bez modelu z plusem? Topowy wariant Ultra ma za to przynieść oczekiwane zmiany
36