Apple oficjalnie przeprasza za swoje mapy w systemie iOS 6
Wydany niedawno system operacyjny dla urządzeń mobilnych Apple - iOS w wersji 6 - wywołał falę negatywnych opinii na swój temat. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są niezbyt udane mapy Apple, a dokładniej Apple Maps. Producent zdecydował się na wyrzucenie aplikacji od Google i wstawienie własnej technologii - zabieg ten był chyba niezbyt przemyślany, bowiem spowodował wysyp obrazków wyśmiewających giganta z Cuppertino. Dyrektor generalny Apple w końcu doszedł do wniosku, że za całą sytuację należy przeprosić i podać użytkownikom rozwiązanie problemu. Przed wydaniem finalnej wersji iOS 6 mówiło się o tym, że widok 3D będzie rewelacyjny i pokona Google na tym polu. Tuż po udostępnieniu systemu okazało się, iż Apple zaserwowało użytkownikom klipy z filmu Incepcja, bowiem większość obrazów 3D była niepoprawna i przypominała raczej jakąś odległą planetę.
Tim Cook w swoim liście przeprasza za błędy i zapewnia, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Apple zaprasza również do korzystania z innych rozwiązań, w tym aplikacji Bing, MapQuest, Waze oraz przeglądarkowych wersji od Google i Nokii. Apple przyznaje się do błędu i chwała mu za to - wszyscy użytkownicy czekają jednak na rozwiązanie problemu...
Treść listu dostępna jest pod tym linkiem.

Amerykanie zapewne uwierzyli, że Wieża Eiffla uległa przewróceniu...
Źródło: Apple / Gizmodo
Powiązane publikacje

Privacy Display nie tylko dla modeli Ultra. Samsung podobno testuje tę funkcję w Galaxy S27 Pro
15
Nothing rezygnuje z CMF Phone 3 Pro przez ceny pamięci, ale zamiast niego szykuje budżetowego Phone'a (4b)
3
Apple iPhone 18 ma dostać 12 GB RAM-u - i to bez podwyżki ceny. Wszystko przez nową Siri AI
33
Lenovo Tab Plus Gen 2 - tablet, który może być głośnikiem Bluetooth. 9x JBL z Dolby Atmos, Android 16 i podstawka 360
6












