Apple iPhone SE+ 5G nie powinien być droższy od iPhone'a SE (2020). Producent pozytywnie zaskoczy nas ceną?
Apple iPhone SE z 2020 roku w oczach wielu konsumentów niestety nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Nie ma co ukrywać - w momencie premiery było to przestarzałe urządzenie z archaicznym wyglądem i bardzo słabą baterią, które jednak ratowane było przez szybki procesor A13 Bionic, kompaktowe rozmiary czy czytnik Touch ID. Już wtedy sądziliśmy, że to ostatni raz, gdy Apple może pozwolić sobie na odświeżanie starego iPhone'a 8. Niestety, myliliśmy się - w drodze jest już Apple iPhone SE+ 5G, który wizualnie pozostanie tym samym urządzeniem. Choć zapewne wszyscy skazali już je na porażkę, niewykluczone, że producent ma pewien pomysł jak przekonać do niego konsumentów.
Nadchodzący iPhone SE+ 5G w podstawowej wersji pamięciowej może zostać wyceniony na ok. 300 dolarów. Gdyby taki scenariusz rzeczywiście się spełnił, nowy smartfon byłby 100 dolarów tańszy od iPhone'a SE z 2020 roku.
Apple iPhone SE 2022: znamy nieoficjalną datę premiery kontrowersyjnego smartfona z obsługą sieci 5G
Jak twierdzi analityk John Donovan, że nadchodzący iPhone SE+ obsługujący sieć 5G w podstawowej wersji pamięciowej może zostać wyceniony na ok. 300 dolarów. Gdyby taki scenariusz rzeczywiście się spełnił, nowy smartfon byłby 100 dolarów tańszy od iPhone'a SE z 2020 roku. Żeby jednak nie było zbyt różowo, inny analityk, Daniel Ives uważa, że Apple pozostanie przy cenie bazowej 399 dolarów, choć jednocześnie nie wyklucza, że producent ostatecznie przychyli się do niższej ceny.
Smartfony Apple iPhone z funkcją terminalu płatniczego. Co należy wiedzieć o Tap to Pay?
Trzeba przyznać, że rozsądnie wyceniony Apple iPhone SE+ 5G mógłby być sensowną opcją dla tych, którzy koniecznie chcą korzystać z systemu iOS. Nie zmienia to jednak faktu, że ciągle będzie to smartfon z niewielkim ekranem IPS, przeciętnym aparatem fotograficznym czy małą baterią. No, chyba, że producent planuje więcej zmian w konstrukcji, o których jeszcze nie wiemy... Spekuluje się, że nowy model SE+ powinien zostać pokazany już 8 marca razem z odświeżonym iPadem Air, jednak ciągle czekamy na oficjalne potwierdzenie tej prezentacji.
Powiązane publikacje

Smartfony iPhone 17 Pro i Pro Max jednak bez antyrefleksyjnej powłoki ekranu. Flagowce Samsunga nadal pozostaną wyjątkowe
22
Premiera smartfona CMF Phone 2 Pro oraz słuchawek CMF Buds 2, Buds 2 Plus i Buds 2a. Opłacalność przede wszystkim
3
OnePlus 13T - premiera wyczekiwanego flagowca. Na pokładzie Snapdragon 8 Elite, 6,3-calowy ekran i bateria 6260 mAh
20
Premiera smartfonów Motorola razr 60 ultra, razr 60, edge 60 pro i edge 60. Ciekawe wykończenie, Android 15 i moto ai na pokładzie
10