Antec Torque - Futurystyczna obudowa trafia do sprzedaży
Ile ludzi tyle preferencji, dotyczy to zarówno naszego wyglądu, ulubionego jedzenia jak i nabywanych sprzętów pokroju samochodów, mebli czy sprzętu elektronicznego. Dzisiaj pochylimy się nad komputerami, a dokładniej nad obudową od Anteca. Amerykanie bowiem wypuścili wreszcie do sprzedaży Project X, przechrzczony teraz na Torque, który podziwiać mogliśmy na tegorocznych targach Computex odbywających się na Tajwanie. Mowa o otwartej, sporej konstrukcji wykonanej z aluminium i hartowanego szkła, która przygotowana została z myślą o autorskich układach chłodzenia cieczą i najwydajniejszych na rynku podzespołach. Wisienką na torcie jest wybitnie agresywna, futurystyczna stylistka.
Sugerowana cena za obudowę Antec Torque zdecydowanie nie należy do przystępnych. Mowa o 379 euro, czyli około 1639 złotych.
Test obudowy Antec P8 - Tombak w świecie komputerów
Antec Torque to otwarta konstrukcja o wymiarach 621 x 285 x 644 (głębokość x szerokość x wysokość) milimetrów i wadze około 9,35 kilograma. Chociaż producent mówi tutaj o standardzie Mid Tower to zdecydowanie bliżej rozmiarowo do Full Tower. W środku zmieścimy płyty główne w formacie E-ATX, ATX, Micro ATX oraz Mini ITX. Prócz tego znalazło się miejsce na chłodzenie CPU o wysokości do 215 milimetrów i karty graficzne o długości do 450 milimetrów. Miejsca na nośniki danych jest bardzo niewiele - po jednej zatoce 2,5 oraz 3,5 cala; fani urządzeń 5,25 muszą obejść się smakiem. Na panelu I/O nie znajdziemy zbyt dużo elementów bo tylko dwa porty USB 3.1 Gen 1 typu A, jedno USB 3.1 Gen 2 typu C oraz złącza audio.
Antec ISK 300 - zgrabna obudowa do HTPC
Jak wyglądają kwestie wentylacji? Cóż, filtrów tutaj brak i trudno się temu dziwić gdy kurz na podzespołach będzie osiadać w zastraszającym tempie tak czy siak. Pod względem miejsc na wentylatory i chłodnice również nie ma szału, bowiem mowa tylko o trzech jednostkach 120-milimetrowych na przodzie i identycznym zestawie na topie lub łącznie dwóch adekwatnych chłodnicach o długości do 360 milimetrów od układów WC. Sugerowana cena za obudowę Antec Torque zdecydowanie nie należy do przystępnych. Mowa o 379 euro, czyli około 1639 złotych. Pytanie tylko za co mamy zapłacić tyle, co za budżetowy zestaw komputerowy? Tym razem Antec postawił tylko na wygląd, który raczej nie przypadnie zbyt wielu osobom do gustu. Brak tu prawdziwych innowacji czy sprawdzonych, acz cenionych przez entuzjastów rozwiązań. Nawet deklarowane możliwości związane z układami chłodzenia cieczą są dość skromne...