AMD w 2008 roku notuje straty ponad 3 mld dolarów
Chociaż wydaje się, że AMD wyszło na prostą dzięki serii kart graficznych Radeon HD 4xxx, chipsetom z rodziny 7xx oraz nowym procesorom Phenom II X4, fakty są niestety zupełnie inne. IV kwartał roku 2008 dla AMD zamknął się sporymi stratami. Przychody wyniosły 1,162 miliarda dolarów, co jest kwotą o 35% niższą niż w kwartale poprzednim oraz o 33% niższą niż przed rokiem. Nie jest to żadna nowość i szok, ponieważ powszechnie wiadomo, że AMD ma problem z generowaniem zysków, a obecna sytuacja na rynku nie zapowiada zdecydowanej poprawy. Cały rok 2008 to przychód w postaci blisko 5,808 miliarda dolarów, ale z kolei straty są gigantyczne i wynoszą 3,098 miliarda. Rok wcześniej straty wynosiły 3,379 miliarda. Co więc dalej będzie ...
Jak się okazuje, firma za część strat obarcza ATI (996 milionów dolarów), którego wartość spadła. Swoją cegiełkę do fatalnej kondycji finansowej dołożyły także inwestycje w The Foundry Company i koszty restrukturyzacji. Kierownictwo AMD jest jednak dobrej myśli, że niedługo firma wyjdzie z kryzysu i ma szerokie perspektywy. Polityka AMD nadal opierać się będzie na konkurencyjnych produktach zarówno pod względem technologii, jak i ceny. Pożyjemy, zobaczymy ...
Źródło: Daily Tech
Powiązane publikacje

Szkoły dostały internet, ale utknęły na korytarzu. NASK wydaje 254 mln zł, żeby wreszcie działało to w klasach
27
Iran próbuje opodatkować ruch danych przez Ormuz. Problemem nie są tylko kable, ale też naprawy i kontrola trasy
45
Mniej miejsca na Gmail i Dysku Google przy zakładaniu konta Google bez numeru telefonu. Trwają testy
49
WhatsApp Plus - testowa subskrypcja dla komunikatora od firmy Meta. Sprawdź, co wprowadza i ile kosztuje
26













