Amazon przejmuje IVONA Software - syntezator mowy
Przejęcie polskiej firmy przez globalnego giganta zawsze jest wielkim wydarzeniem, ale Amazon.com to nie tylko gigant. Jest to gigant z nadzieją na kolejne sukcesy, który z jednej strony zdominował rynek e-handlu, z drugiej natomiast świetnie sobie radzi na rynku urządzeń przenośnych i związanych z nimi e-usług. Z kolei IVONA Software dostarcza syntezator mowy z funkcją text-to-speech (głosowego odtwarzania tekstu pisanego) - technologia rozwijana jest od ponad 10 lat. Wielu internautów zna zresztą IVONA, a Ci którzy jej nie znają, mogą ją wypróbować na stronie Ivona.com. IVONA oferuje portfolio produktów mówiących 44 głosami w 17 językach i prowadzi prace nad kolejnymi. Na technologii IVONA opierają się funkcje Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire. Można jej używać także w urządzeniach z Androidem i nawet BlackBerry. Amazon ani IVONA, nie ujawnili wartości transakcji przejęcia. Padły tylko ogólnikowe komentarze o tym, jak świetna jest to inwestycja.
- Opracowana przez IVONA Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością jej wykorzystania. Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch - powiedział Dave Limp, Vice President, Amazon Kindle. - Zespół IVONA podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie.
Wspomniana przez Limpa naturalność syntezatora IVONA została dostrzeżona już dawno temu. W roku 2006 twórcy syntezatora zwyciężyli w prestiżowym konkursie Blizzard Challenge organizowanym przez Carnegie Mellon University. Wymagało to stworzenia sztucznego odpowiednika prawdziwego lektora - zadanie niełatwe. Potem były kolejne sukcesy w konkursach i na międzynarodowych targach. W roku 2011 raport amerykańskiej organizacji Voice Information Associates określił syntezator IVONA jako najdokładniejszy produkt tego typu, a konkurencją dla niego były wówczas rozwiązania takich gigantów, jak Microsoft i AT&T.
Źródło: di.com.pl
Powiązane publikacje

Wikimedia Foundation reaguje na krytykę. Generowane podsumowania AI wstrzymane po dwóch tygodniach testów
17
Zdjęcia na Instagramie nie tylko w dwóch formatach. Popularna platforma oferuje już wsparcie dla mobilnych proporcji
6
Meta kontra FTC. Kevin Systrom ujawnia, że Mark Zuckerberg postrzegał Instagram jako zagrożenie dla Facebooka
23
OpenAI rozważa zakup przeglądarki Chrome od Google, co oznacza potencjalną rewolucję w dostępie do sztucznej inteligencji
22