Ale jaja - GeForce Fermi dopiero na Wielkanoc?
Wiele wskazuje na to, że nVidia jeszcze długo zostanie w tyle za ATI/AMD, a premiery Fermi nie należy spodziewać się wraz z końcem roku. Wedle plotek, zapewne mających w sobie ziarno prawdy, nowy GeForce może pojawić się dopiero w marcu 2010 roku, natomiast szeroka sprzedaż ruszy w kwietniu. Oczywiście to tylko domniemania serwisów TweakTown i Fudzilla. Jednak na razie „zieloni” nie wydali żadnego stosownego oświadczenia w tej sprawie, dlatego spekulacji i domysłów jest wiele. Krążą też głosy, że wysoka wydajność nowych Radeonów HD 5xxx pokrzyżowała plany Nvidii zmuszonej przekonstruować już niemal gotowy układ. Cóż, jeżeli GeForce Fermi faktycznie zadebiutowałby z takim opóźnieniem czeka go nieunikniona konfrontacja z kolejną generacją układów ATI. Albo Nvidia stworzy coś naprawdę imponującego wydajnością, albo będziemy świadkami spektakularnej porażki giganta - tym bardziej że Intel do słabszej kondycji Nvidii również dokłada przysłowiowe trzy grosze...
Powiązane publikacje

Karty graficzne AMD Radeon RX 7000 z serii RDNA 3 od dzisiaj oficjalnie z dostępem do ulepszonego upscalingu FSR 4.1
137
Zestawy z układami graficznymi AMD Radeon oraz pamięciami VRAM dla producentów kart mogą ponownie podrożeć
38
Oszuści stworzyli wyjątkowo bezczelną podróbkę GeForce'a RTX 4090. Rdzeń zastąpili zwykłym kawałkiem plastiku
20
ASUS ProArt GeForce RTX 5090 debiutuje w europejskich sklepach. Poznaliśmy również oficjalną cenę MSRP
46













