Akasa Venom LX - duża obudowa o jadowitym wyglądzie
W przypadku rynku obudów komputerowych mamy istne zatrzęsienie różnych producentów, którzy wywodzą się z całego świata. Są to wielkie korporacje, małe firmy oraz pojedynczy projektanci i pasjonaci. Przekłada się to na duży wybór zarówno rozmiarów, jak i diametralnie innych stylów. Akasa jest marką, która w tej kwestii wyspecjalizowała się głównie w małych, zgrabnych rozwiązaniach Small Form Factor. Jednak od każdej reguły istnieje wyjątek, a nie inaczej jest w tym przypadku. Producent postanowił rozszerzyć swoją ofertę modeli pełnowymiarowych. Najnowszym dodatkiem jest rozbudowana dwustrefowa obudowa typu mid tower o nazwie Akasa Venom LX, która cechuje się nieco agresywniejszą bryłą wzbogaconą szczyptą załamań.
Całościowo, zarówno pod względem specyfikacji jak i wyglądu, trudno nie odnieść wrażenia, że będzie to produkt raczej niskobudżetowy.
Akasa Venom LX to obudowa typu mid tower o wymiarach 520 x 445 x 200 (wysokość, długość, szerokość) milimetrów i wadze 4,8 kilograma. Wykonano ją ze standardowej stali SECC o nieznanej grubości. Przystosowana została do pracy z płytami głównymi w standardzie ATX, micro ATX lub Mini ITX. W jej środku znajdziemy miejsce na większość dostępnych obecnie kart graficznych o długości do 370 milimetrów oraz wieżowe chłodzenia procesora nie wyższe niż 170 milimetrów. Aspekt przestrzeni dedykowanej napędom i nośnikom danych został rozwiązany całkiem zgrabnie. Dwie dyskretne zatoki 5,25 cala zostały ulokowane w standardowym miejscu, dwie 3,5 cala w piwnicy plus trzy specjalne miejsca 2,5 cala skryto za tacką płyty głównej. Pytanie tylko, czy takie rozwiązanie nie doprowadzi do nagminnego przenoszenia wibracji z nagrywarek na resztę konstrukcji? Z drugiej jednak strony są one już raczej rzadkością, a wszystko wyjdzie w testach.
Podział na strefy nie jest niczym nowym, a raczej swoistym standardem w nowych obudowach. Pozwala to stworzyć dwa niezależne obiegi powietrza. A jeśli już o tym mowa to na wentylatory 120 mm (lub analogiczne chłodnice) przygotowano pięć miejsc - dwa z przodu, tyle samo u góry oraz jedno z tyłu, każde z filtrem przeciw kurzowi. Liczba dorzucanych jednostek zależna jest od zakupionego wariantu, otrzymujemy albo jeden model z tyłu, albo po jednym z każdej z możliwych stron, w tym przedni z czerwonymi LEDami. Jadowita Akasa została wyposażona w siedem miejsc na karty rozszerzeń wraz z licznymi wycięciami w podstawce płyty głównej.
Panel Akasa FC.Six - Wentylatory pod kontrolą
Akasa Medusa - wiosenna ochłoda dla CPU
Panel I/O został umieszczony w górnej części przedniego panelu. Znajdziemy tam duży, okrągły przycisk power, jeden port USB 3.0, dwa USB 2.0 oraz wyjście dla mikrofonu i słuchawek. Nieco niżej widoczne są zaślepki zatok 5,25", które można szybko i beznarzędziowo wymontować. Chociaż cena i data premiery nie została ujawniona, to wiemy, że do sprzedaży trafi kilka rożnych wersji tej samej obudowy. Wersja podstawowa, wersja z oknem, wersja rozbudowana o dodatkowe wentylatory oraz wersja rozbudowana wraz z zasilaczem VIPER 600W. Całościowo, zarówno pod względem specyfikacji jak i wyglądu, trudno nie odnieść wrażenia, że będzie to produkt raczej niskobudżetowy.