Aerocool Falcon ARGB - Budżetowa obudowa z czterema wentylatorami ARGB LED oraz oknem w dwóch wersjach
Wygląda na to, że szaleństwo na hartowane szkło w obudowach komputerowych powoli wreszcie przemija. Teraz w modzie są konstrukcje, które stawiają na dobrą cyrkulację powietrza co przekłada się pozytywnie na temperatury procesora i karty graficznej. Tym samym coraz więcej producentów próbuje zaoferować swoje konstrukcje z wysoką przewiewnością. Jedną z takich firm jest Aerocool, który zaprezentował kompaktowy model Falcon ARGB. Mowa o krótkim i lekkim Mid Towerze wyposażonym w piwnicę oraz cztery fabryczne wentylatory 120-milimetrowe z podświetleniem ARGB LED. Prócz tego konsument ma do wyboru dwa warianty - wersje z oknem z hartowanego szkła lub akrylu (plexi).
Cena Aerocool Falcon ARGB pozostaje na razie tajemnicą, ale znając portfolio producenta oraz patrząc na specyfikację można zakładać, że będzie tanio.
Jaka obudowa do komputera? Co wybrać? Poradnik zakupowy i polecane obudowy komputerowe na sierpień 2021
Aerocool Falcon ARGB to dwukomorowa obudowa o wymiarach 467 x 206 x 367 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów, która wykonana została ze stali o grubości 0,5 milimetra i tworzyw sztucznych. Panel boczny montowany jest na szybkośrubki i pełni rolę okna, użytkownik ma do wyboru dwie wersje - z hartowanego szkła lub akrylu (plexi). Opisywana konstrukcja pomieści płyty główne w formacie ATX, Micro ATX lub Mini ITX; karty graficzne o długości do 290 milimetrów oraz wieżowe chłodzenia procesora o wysokości do 157 milimetrów. Dla nośników danych przewidziano dwa miejsca 3,5 cala oraz jedno 2,5 cala.
Test Aerocool Aero 300 FAW - Tania obudowa, ale czy dobra?
Panel I/O znalazł się na górze, bliżej frontu. Gości on dwa USB 3.1 Gen 1 typu A, jedno USB 2.0, dwa złącza audio, przycisk Power i Reset oraz diody sygnalizujące. Jeśli chodzi o wentylację to Aerocool Falcon ARGB pomieści do ośmiu wentylatorów - dwa 140- lub trzy 120-milimetrowe na froncie, dwa 120-milimetrowe na topie, jeden 120-milimetrowy z tyłu oraz dwa 120-milimetrowe na piwnicy. Fabrycznie otrzymujemy cztery mniejsze jednostki z podświetleniem ARGB LED oraz dwa filtry przeciwkurzowe - z przodu i pod zasilaczem. Azjaci nie podali sugerowanej ceny swojej nowej obudowy, ale znając ich dotychczasowe portfolio i patrząc na takie szczegóły jak cienkie blachy, brak gumowych przelotek, dostępność wersji z akrylowym oknem, wyłamywane śledzie dla kart rozszerzeń czy brak filtru na górze obudowy śmiało można założyć, że będzie tanio.
Powiązane publikacje

DeepCool CH260 i DeepCool CH270 DIGITAL - kompaktowe obudowy komputerowe, które wspierają płyty z odwróconymi złączami
12
Obudowa komputerowa Endorfy Arx 500 Core trafiła do sprzedaży. Fabryczne wentylatory, szklany panel i miejsce na AiO
27
ASUS prezentuje obudowę ATX A31 dla płyt głównych BTF. Klasyczna wielkość i kilka ciekawych rozwiązań montażowych
16
Obudowa Montech XR Wood oferuje fabryczne wentylatory ARGB, filtry przeciwpyłowe i drewniane elementy. Nowość debiutuje
9