Acer prezentuje odświeżone ultrabooki: Swift 1 oraz Swift 3
W ubiegłym roku Acer na targach IFA w Berlinie zaprezentował nową linię ultrabooków okraszonych nazwą Swift. Całkiem przyjemne urządzenia, zwłaszcza że niektóre z nich mogły pochwalić się naprawdę dobrym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Producent najwyraźniej zdecydował się na odświeżenie najpopularniejszych modeli, czego skutkiem jest prezentacja ultrabooków Acer Swift 1 oraz Acer Swift 3 podczas konferencji Next@Acer w Nowym Jorku. Produkty cechują się nie tylko obecnością odświeżonych podzespołów, ale także poprawionym aspektem wizualnym. Widać to zwłaszcza w najtańszym Acerze Swift 1 (2017), który wygląda niewiele gorzej od droższego Acera Swift 3 (2017). Myślę, że może to być interesująca opcja dla osób poszukujących atrakcyjnego ultrabooka w całkiem niezłej cenie.
Acer Swift 1 (2017) zmienił się głównie pod względem wizualnym. Poprzednik był wykonany z plastiku, natomiast odświeżony model ma obudowę metalową. To duży krok naprzód.
Tańszą propozycją oczywiście jest Acer Swift 1, który reklamowany jest jako urządzenie przeznaczone głównie dla uczniów oraz studentów. Jego obudowa jest metalowa, na dodatek w sprzedaży pojawią się trzy różne warianty kolorystyczne: srebrny, złoty oraz różowy. Wykorzystanie metalowej obudowy sprawiło, że sprzęt jest nieco cięższy od poprzednika i waży dokładnie 1,3 kg. Większy jest także ekran, który teraz ma przekątną 13,3" oraz rozdzielczość 1920x1080 pikseli, wykonany w technologii IPS. Acer Swift 1 (2017) wykorzysta procesory Intel Celeron oraz Intel Pentium (nie wiadomo na razie jakie dokładnie jednostki). Ponadto sprzęt wyposażono w 4 GB RAM oraz dysk eMMC o pojemności od 32 do 128 GB.
Acer Swift 1 (2017) posiada na pokładzie czytnik linii papilarnych, który umożliwi np. logowanie się do systemu Windows 10 z pomocą funkcji Windows Hello. Ostatnio panuje także moda na ograniczanie emisji światła niebieskiego. Również ultrabook od Tajwańczyków dostanie taką opcję - jest nią Acer BlueLightShield, którego celem jest kontrolowanie przez użytkownika ilości dostarczanego światła niebieskiego i jego redukowanie w razie konieczności. Oprócz tego Swift 1 wyposażono w oprogramowanie Acer TrueHarmony mający zapewnić dynamiczniejszy i bardziej realistyczny dźwięk. Wbudowana bateria ma pozwolić na przynajmniej 10 godzin pracy z dala od gniazdka sieciowego. Biorąc pod uwagę świetne rezultaty poprzednika, jestem bardzo ciekawy jak poradzi sobie nowa rewizja. W Polsce Acer Swift 1 (2017) pojawi się na przełomie czerwca oraz lipca, przy czym nie została jeszcze ustalona.
Zaprezentowano także nową wersję ultrabooka Acer Swift 3 i to w dwóch edycjach. Jedna standardowa, druga nazwana limitowaną, której zewnętrzna pokrywa ma być pokryta trwałym i mocnym szkłem Vibrant Gorilla Glass. Zdjęcia wersji specjalnej możecie zobaczyć powyżej tego akapitu. Standardowa wersja Acera Swifta 3 ma być wykonana z kolei z aluminium, podobnie jak poprzednia generacja. Tutaj aż takich różnic w jak w przypadku Swifta 1 nie będzie, ale nie oznacza to dokładnie tych samych pomysłów. Przede wszystkim Swift 3 (2017) zostanie zaktualizowany o procesory Intel Core 7-ej generacji Kaby Lake-U. Pojawią się z pewnością takie jednostki jak Intel Core i3-7100U lub Intel Core i5-7200U. Oprócz tego znajdzie się miejsce dla 8 GB RAM oraz dysku w slocie 2,5" - może to być albo HDD o pojemności do 1 TB oraz SSD o pojemności do 512 GB. Opcjonalnie Acer Swift 3 będzie dostępny z dedykowanym układem graficznym NVIDIA GeForce, jednak nie wiadomo o jaki dokładnie model chodzi.
Acer Swift 3 (2017) dostępny będzie z ekranami Full HD IPS o przekątnej 14,1" lub 15,6". Jego waga przy tym ma nie przekraczać 1,8 kg przy maksymalnej grubości wynoszącej niecałe 18 mm. Nie zabraknie także obecności portu USB 3.1 typu C, choć pojawią się także bardziej tradycyjne złącza jak USB 3.0 czy czytnik kart pamięci SD. Acer Swift 3 (2017) zostanie także wyposażony w technologie Acer BlueLightShield oraz Acer TrueHarmony, które opisane zostały wcześniej przy okazji opisu tańszego Acera Swift 1. Bateria zamontowana w ultrabooku także ma umożliwić pracę przez około 10 godzin z dala od gniazdka sieciowego. Acer Swift 3 (2017) dostępny będzie z preinstalowanym systemem Windows 10 Home 64-bit, a jego premiera w Polsce ma mieć miejsce na przełomie czerwca oraz lipca.
Powiązane publikacje

HP zapłaci miliony za oszukiwanie klientów. Wodoodporne klawiatury okazały się fikcją. Które modele objęto pozwem?
26
Microsoft Surface Laptop 7 AI z procesorami ARM Snapdragon X Elite zostały oznaczone jako często zwracane
25
Nowe laptopy od Hyperbook oferują chłodzenie wodne, układ NVIDIA GeForce RTX 5090 i nawet 192 GB RAM DDR5
40
Kolejny laptop z rozwijanym ekranem. Tym razem jednak rozwiązanie może się okazać praktyczniejsze
23